Курс гривні на міжбанку знову відновив падіння

2021-03-25 12:02:45
Курс гривні на міжбанку знову відновив падіння

Після двотижневої стабільності курсу гривні відносно долара на міжбанку котирування знову почали опускатися. Експерти намагаються спрогнозувати: продовжить долар дорожчати чи невдовзі курс стабілізується на новому рівні.

 

Курс долара на міжбанку виріс з 27,67/27,69 грн/$ до 27,91/27,93 грн/$ за спекулятивної підтримки від посилення карантинних обмежень в Україні та низьких обсягів продажу ОВДП на останньому аукціоні.

 

Нацбанк не виходив на торги з інтервенціями, надавши ринку можливість самостійно встановити баланс.

 

Попит на валюту з боку імпортерів залишається низьким, тому експортери швидко нарощують пропозиції валюти за високою ціною. Темпи експорту агропродукції дещо знизилися, проте значний обсяг зернових та олійних культур на ринку найближчими місяцями забезпечить доволі високий рівень валютних надходжень.

 

На останньому аукціоні з продажу ОВДП Мінфін зміг залучити до бюджету лише 6,45 млрд грн, що в кілька разів менше, ніж на попередніх торгах, коли було продано паперів на 14,3 млрд грн.

 

Варто відзначити збільшення попиту на короткотермінові облігації, та зниження на довготермінові, а також зростання середньої доходності паперів – з 10,74% до 10,75%.

 

Якщо тиждень тому 1-річних ОВДП було розміщено на 3 млрд грн, 1,5-річних – на 4,3 млрд грн, а 2-річних – на 1,9 млрд грн, то на останньому аукціоні вдалося продати 1-річних ОВДП на 4,7 млрд грн, 1,5-річних – 1,1 млрд грн, 2-річних – на 48 млн грн.  

 

За даними Мінфіну, у березні на погашення боргу по раніше проданим ОВДП відомство має виплатити 22,54 млрд грн.

 

Залучення коротких коштів від нерезидентів дозволяє збільшити валютні надходження на міжбанк, тому сьогодні курс дещо стабілізується завдяки продажам валюти нерезидентами.

Коментарі відвідувачів (0):