Курс гривні на міжбанку протягом тижня зміцнився на 1%

2021-03-09 12:00:53
Курс гривні на міжбанку протягом тижня зміцнився на 1%

Відповідно до прогнозів експертів, гривня на міжбанку продовжує зміцнюватися, і протягом минулого тижня її курс відносно долара виріс з 27,94/27,96 до 27,75/27,77 грн/$.

 

Під тиском перевищення обсягу пропозицій валюти над попитом у четвер долар просів до 27,685/27,71 грн/$, тому задля стримання подальшого зміцнення гривні напередодні тривалих вихідних Нацбанк був змушений викупити біля 20 млн $ за курсом 27,68 грн/$.

 

У п’ятницю покупці вирішили, що курс долара вже сягнув найнижчого піку, та активізували купівлю валюти, внаслідок чого вона незначно подорожчала.

 

Сьогоднішній аукціон ОВДП посилить тиск на курс долара, оскільки нерезиденти активно купуватимуть гривневі цінні папери, дохідність яких після підвищення облікової ставки НБУ може дещо вирости.

 

Експерти очікують, що протягом тижня курс гривні залишатиметься в межах 27,6-27,8 грн/$, оскільки обсяг пропозицій валюти виросте після тривалих вихідних та завдяки збільшенню надходжень від нерезидентів, що може вкотре змусити Нацбанк викуповувати надлишки валюти.

 

Зміцнення гривні відносно долара поки що не вплинуло на закупівельні ціни на зернові та олійні культури, які залишилися майже незмінними, оскільки поступове зростання світових цін компенсувало зміцнення курсу гривні на 1%.

Коментарі відвідувачів (0):