Курс гривні на міжбанку протягом тижня залишатиметься на рівні 27,8 грн/$

2021-02-22 12:01:54
Курс гривні на міжбанку протягом тижня залишатиметься на рівні 27,8 грн/$

За прогнозами аналітиків, курс гривні на міжбанку протягом тижня може знизитися до 27,8 грн/$, а курс готівкового долара в банках – до 27,7/27,9 грн/$.

 

Низька волатильність курсу долара та зменшення спреду з готівковим курсом протягом минулого тижня свідчать про тимчасову стабілізацію курсу в межах 27,8-28 грн/$.

 

Наразі курс долара знаходиться під тиском очікування значних надходжень валюти завдяки аукціону з продажу ОВДП, оскільки попит на українські цінні папери, зокрема довготермінові, продовжує зростати.

 

Протягом 15-19 лютого Нацбанк не купував та не продавав валюту на міжбанку, тоді як на попередньому тижні викупив надлишків валюти в сумі 110 млн $.

 

Місія МВФ завершила роботу в Україні, так і не домовившись з владою про виділення чергового траншу кредиту, що стане новим чинником спекулятивного тиску на курс.

 

Попит на українські ОВДП посилюється, оскільки багато аналітиків прогнозують різкий обвал сильно перегрітого американського фондового ринку після тривалого зростання. За даними оприлюдненого Федеральною резервною системою США звіту по грошово-кредитній політиці, ризики банкрутства американських підприємств залишаються високими, а обсяги корпоративних запозичень сягнули рекордних максимумів. Тому деякі інвестори почали продавати акції та інвестувати в інші активи, зокрема й українські цінні папери.

Коментарі відвідувачів (0):