Країни ОПЕК+ домовилися збільшити видобуток нафти

2020-07-16 12:14:04
Країни ОПЕК+ домовилися збільшити видобуток нафти

Нафтові котирування вчора стрімким зростанням відреагували на дані ЕІА та на рішення країн ОПЕК+ збільшити видобуток нафти.

 

На засіданні країн ОПЕК+ 15 липня було вирішено поступово відновлювати видобуток нафти, який у квітні був рекордно скорочений через пандемію Covid-19.

 

За повідомленням міністра енергетики Саудівської Аравії Абдул-Азіз ібн Салмана, до грудня 2020 р. країни ОПЕК+ скоротять видобуток нафти на 7,7 млн барелів/добу, а не на 9,6 млн барелів, як домовлялися раніше. А країни, які перевиконали обмеження у попередні місяці, сплатять компенсації.

 

За даними ОПЕК+, вже у серпні та вересні скорочення видобутку буде зменшене до 8,54 млн барелів/добу після компенсацій з боку Ірану, Росії, Казахстану, Анголи та Нігерії.

 

Напередодні засідання деякі країни ОПЕК+ висловили прохання збільшити видобуток слідом за відновленням попиту на нафтопродукти.

 

Вересневі ф’ючерси на нафту марки Brent виросли на 2% до 43,6 $/барель, а серпневі на нафту WTI – на 1,8% до 41 $/барель.

 

Рішення ОПЕК+ запобігає можливому зниженню цін на нафту внаслідок надто повільного відновлення попиту на неї на тлі посилення занепокоєння щодо чергового посилення карантинних обмежень через стрімке поширення Covid-19 в США, Бразилії та Індії.

 

Подорожчання нафти підтримало ринки рослинних олій та утримує ціни на кукурудзу від падіння на тлі збільшення прогнозів виробництва кукурудзи в США у порівнянні з минулим роком.

 

Вчорашній звіт ЕІА підтвердив поступове відновлення виробництва етанолу, яке за тиждень виросло на 17 тис барелів/добу до 931 тис барелів/добу, що перевищує очікування трейдерів та відповідає тижневому споживанню кукурудзи на рівні 2,4 млн т.

 

Зниження запасів етанолу та бензину в США підвищує рентабельність виробництва. Але незабаром тенденція може змінитися, оскільки деякі штати для запобіганню поширення короновірусу посилюють карантинні обмеження.

Коментарі відвідувачів (0):