Котирування пальмової олії в Малайзії обвалилися на 11%

2020-01-29 12:07:01
Котирування пальмової олії в Малайзії обвалилися на 11%

Перегрітий ринок пальмової олії отримав додатковий поштовх до падіння у вигляді короновірусу, який може призвести до скорочення імпорту Китаєм на тлі зупинки імпорту з боку Індії.

 

В день відкриття біржі в Куала-Лумпурі після тривалих вихідних квітневі ф’ючерси на пальмову олію продемонстрували найбільше денне падіння останніх 10 років та знизилися на 11% до 2575 рінггитів/т або 630,35 $/т, що стало найнижчим з листопада рівнем та лімітом, який зупинив торги та вплинув на всі інші рослинні олії.

 

Повернення покупців на ринок та дані про вплив нового вірусу на економіку Китаю зменшать панічні настрої на ринку пальмової олії, що дозволить котируванням до кінця тижня відновитися до 640-660 $/т.

 

Котирування соєвої олії в Чикаго вчора опустилися на 3,2%, проте наприкінці сесії завдяки активізації покупців вони повернулися до рівня закриття минулого четверга 703,7 $/т.

 

Ринок підтримало відновлення цін на нафту марки Brent, які виросли на 1,4% до 60,17 $/барель.

 

Експерти порівнюють поточну ситуацію в Китаї з епідемією атипової пневмонії 2003 року та відзначають швидшу реакцію влади та нижчу смертність, що поки заспокоює ринки. Максимальний прояв зараженні відбудеться протягом 7 днів, тоді й стане зрозумілою складність ситуації з розповсюдженням вірусу.

 

В Україні ціни на соняшникову олію опускаються четвертий день поспіль під тиском падіння ринків пальмової та соєвої олії. Ціни пропозицій знизилися до 740-750 $/т FOB для поставок у лютому-березні та до 755-760 $/т FOB для поствок у 2 кварталі, але попит залишається незначним, оскільки азійські покупці ще відпочивають, а індійські стримують закупівлю в очікуванні подальшого падіння цін.

 

Завершення вихідних в Китаї та зростання цін на пальмову олію посилить попит на соняшникову олію. Ринки рослинних олій повернуться до звичного рівня цін, і премія за соєву та соняшникову відносно пальмової олії складатиме 50 $/т, тоді як нещодавно пальмова олія була на 15 $/т дорожчою, ніж соєва.

Коментарі відвідувачів (0):