Котирування кукурудзи продовжили зростання на біржах

2020-10-16 12:03:17
Котирування кукурудзи продовжили зростання на біржах

Вчора ф'ючерси на кукурудзу на американській і європейській біржах продовжили зростання за підтримки даних про збільшення виробництва етанолу в США, а також завдяки високому попиту з боку експортерів, які не можуть придбати необхідні обсяги через стримування продажів фермерами на тлі постійно зростаючих цін.

 

Дані щодо зростання виробництва етанолу в США стали сюрпризом для трейдерів, які очікували подальшого зниження рівня виробництва на тлі падіння маржі переробки. Але збільшення попиту на етанол для антисептиків перекрило падіння попиту на етанол для палива.

 

Виробництво етанолу в США зросло за тиждень з 923 тис. барелів на добу до 937 тис. барелів на добу, при цьому варто відзначити, що рівень запасів збільшився на 300 тис.барелів до 20 млн. барелів, що підтверджує падіння попиту з боку виробників палива.

 

Звіт EIA показав зниження запасів нафти і палива в США більше, ніж очікували трейдери, через падіння виробництва нафти у США. Це дещо підтримало ціни на нафту, які знижувалися на початку доби на тлі прогнозів відновлення виробництва нафти у Лівії до 600 тис. барелів на добу, хоча нещодавно воно відновилося до рівня 300 тис барелів.

 

Котирування на нафту залишаються під тиском невизначеності з попитом після того, як в деяких найбільших країнах Європи були введені заходи ізоляції задля зупинення пощирення короновірусу Covid-19.

 

Котирування кукурудзи поки не реагують на прогнози щодо зниження попиту на паливо, а зростають на тлі нових закупівель з боку імпортерів.

 

Вчора Південнокорейська асоціація з переробки кукурудзи Kocopia на тендері придбала 60 тис. т (імовірно бразильської) кукурудзи з поставкою у грудні за ціною близько 251,8$/т C&F.

 

Ф'ючерси на кукурудзу на біржі в США вчора знову виросли на 2,85 $/т до 158,7 $/т для грудневих контрактів, а котирування кукурудзи на європейській біржі Matif виросли на 4,25 Є/т до 184,75 Є/т або 216,08 $/т на тлі затримки збирання через опади і падіння курсу євро по відношенню до долара до 1,1696.

 

Сьогодні ринок очікує даних по експортних продажах кукурудзи з США за останній тиждень, особливо до Китаю, де ціни на кукурудзу продовжують зростати на тлі затримки збирання.

 

Зростання цін на кукурудзу на біржах продовжує штовхати вгору закупівельні ціни на українську кукурудзу, які сягнули рівня 203-205 $/т або 6950-7000 грн/т з поставкою в порт. Але навіть такі високі ціни не змусили виробників збільшити поставки. З одного боку опади стримували збирання, з іншого - навіщо продавати, якщо ціна зростає щодня на 50-100 грн/т.

 

Опади в Бразилії та Аргентині прискорять сівбу сої та кукурудзи нового врожаю, і трохи знімуть занепокоєння щодо долі врожаю у Південній Америці, а пропозиції кукурудзи з північної півкулі будуть збільшуватися найближчим часом, що може зупинити подальше зростання цін.

Коментарі відвідувачів (0):