Коригування цін на нафту підтримало котирування сої та кукурудзи

2020-04-23 12:04:10
Коригування цін на нафту підтримало котирування сої та кукурудзи

Вчора біржі США дещо відновилися на даних про виділення урядом чергового траншу допомоги бізнесу в розмірі 500 млрд $ та планах на скасування карантину у 20 штатах.

 

Ціни на нафту почали зростати, а після заяви Трампа по Ірану виросли одразу на 10%. Президент США наказав ВМС країни знищувати всі іранські кораблі, що заважають руху американських військових у морі, після того, як отримав повідомлення про загрозливі маневри військових судів Ірану у Перській затоці.

 

Завдяки різкому стрибку цін на нафту, котирування на сою виросли на 2%, а на кукурудзу – на 3%.

 

Ринки підтримали чутки про закупівлю Китаєм 500 тис т сої в США та плани придбати ще й кукурудзу після того, як Трамп заявив про можливе зупинення дії першої частини торговельної угоди через невиконання Китаєм своїх зобов’язань.

 

З’явилася інформація про те, що Китай планує придбати 20 млн т кукурудзи для поповнення державних запасів, проте офіційно вона поки не підтверджена.

 

Дані про тижневе виробництво етанолу в США виявилися кращими, ніж очікувалося. Воно скоротилося лише на 7 тис барелів/добу до 563 тис барелів/добу, що на 43% поступається середньому показнику минулого року. Запаси етанолу виросли на 220 тис барелів до 27,68 млн барелів.

 

Ф’ючерси на кукурудзу виросли до 127,9 $/т, хоча експортні ціни опустилися до 148-150 $/т FOB US Gulf.

 

Придбання південнокорейським виробником кормів Major Feedmill Group (MFG) 138 тис т південноамериканської кукурудзи з поставкою у жовтні-листопаді за ціною 177,5 $/т C&F тисне на ціни.

 

Слідом за відновленням цін на нафту соєві ф’ючерси виросли до 313 $/т на даних про придбану Китаєм велику партію сої. Сьогодні ринок отримає дані по тижневих експортних продажах, де будуть враховані закупівлі Китаю. Проте подальше зростання обмежило падіння курсу бразильського реала відносно долара до рекордно низького рівня, що різко зменшує конкурентоспроможність американської сої. Експортні ціни на американську сою з поставкою у червні виросли на 3 $/т до 333 $/т FOB US Gulf, а на бразильську знизилися до 335 $/т FOB Brazil.

 

Але аналітики вважають, що у травні ціни на нафту знову можуть впасти до від’ємних значень, що посилить турбулентність на товарних ринках. За даними Bloomberg, сховища нафти будуть заповнені наприкінці травня чи початку червня, оскільки щотижня туди заливають 50 млн барелів сирої нафти, тоді як купують її значно менше через пандемію Covid-19 та кризу у світовій економіці.

Коментарі відвідувачів (0):