Коригування цін на нафту підтримало котирування кукурудзи, але навряд чи зростання продовжиться

2020-04-30 12:05:47
Коригування цін на нафту підтримало котирування кукурудзи, але навряд чи зростання продовжиться

Відновлення цін на нафту дещо підтримало біржові котирування кукурудзи в США, хоча ціни на фізичному ринку залишаються низькими через відсутність попиту.

 

Нафтові котирування вчора зростали на тлі даних по запасам та відновлення роботи підприємств в деяких штатах, що повинно активізувати попит на пальне.

 

За тиждень запаси нафти в США виросли на 9 млн барелів, дистилятів – на 5,1 млн барелів, тоді як резерви бензину скоротилися на 3,7 млн барелів.

 

Червневі ф’ючерси на нафту марки WTI вчора виросли на 44% до 17,24 $/барель, а на нафту марки Brent – на 30% до 24,75 $/барель.

 

Травневі ф’ючерси на кукурудзу вчора протягом сесії опустилися до 118,9 $/т під тиском даних про скорочення виробництва етанолу та зниження закупівельних цін на азійських ринках, проте  за підтримки бурхливого зростання цін на нафту наприкінці сесії вони відновилися до рівня понеділка – 120,9 $/т, а липневі навіть виросли до 124,5 $/т.

 

За тиждень виробництво етанолу в США скоротилося на 5% до 537 тис барелів/добу, що відповідає споживанню кукурудзи обсягом 1,43 млн т/тиждень, тоді як минулого року цей показник в середньому складав 2,8 млн т.

 

Новина про закупівлю на тендері тайванським переробником MFIG чергової партії бразильської кукурудзи з поставкою у серпні за ціною 171 $/т C&F посилила тиск на ціни на фізичному ринку.

 

Ціни на бразильську кукурудзу впали до 152 $/т FOB, на американську – до 141,25 $/т FOB US Gulf.

 

В Україні спостерігається дисбаланс цін на кукурудзу. На базисі FOB вони поступово знижуються та вже опустилися до 167-169 $/т FOB для поставок у травні – червні, тоді як в порту експортери утримують їх на високому рівні 163-166 $/т СРТ, оскільки трейдерам потрібно закрити раніше укладені контракти, а виробники стримують продажі в очікуванні підвищення цін та на тлі високих закупівельних цін з боку внутрішніх переробників.

Коментарі відвідувачів (0):