Коливання курсу валюти на поточному тижні посиляться

2019-03-25 12:02:19
Коливання курсу валюти на поточному тижні посиляться

Міжбанк продовжує дивувати несподіваними стрибками курсу валюти. Зміцнення гривні протягом двох останніх місяців було обумовлене надходженням валюти від продажу ОВДП та збільшенням готівкової валюти, яку кандидати витрачають на вибори не з виборчих фондів. Після заяви Мінфіну про завершення продажу ОВДП курс долара зупинив падіння та за тиждень виріс до рівня 27-27,20 грн/$.

 

Проте у п’ятницю він несподівано впав з ранішніх 27,04/27,08 грн/$ до 26,88/26,91 грн/$, що вкотре підтвердило залежність вітчизняного міжбанківського ринку від настроїв найбільших гравців та Нацбанку.

 

Курс знизився на тлі збільшення фундаментальних чинників для його зростання: наближення виборів з високим рейтингом опозиційного владі кандидата, основних виплат експортерам по ПДВ та звітної дати, до якої імпортери повинні закрити зовнішні розрахунки, а також збільшення залишків на коррахунках банків до 54,6 млрд грн.

 

Що ж так вплинуло на курс валюти, що він несподівано змінив напрямок? Просто всі значні гравці у п’ятницю продавали валюту, тоді як великі покупці на торги не виходили.

 

Сьогодні ситуація може змінитися. Крім банків валюту за низьким курсом почнуть купувати імпортери, які не ризикують залишати значні запаси гривні через невизначеність з підсумками першого туру виборів.

Коментарі відвідувачів (0):