Китай змушений шукати альтернативних постачальників сої

2018-11-22 12:32:49
Китай змушений шукати альтернативних постачальників сої

За оцінками експертів Oil World, Бразилія протягом 11-18 листопада експортує 700 тис т сої в порівнянні з 1,9 млн т на попередньому тижні. У вказаний період країна традиційно скорочує експортні відвантаження сої внаслідок сезонного зменшення вільних для експорту партій.

 

В Китаї ціни на сою дещо знизилися внаслідок скорочення попиту з боку переробників та завдяки зменшенню виробництва свинини, обумовленому тривалою епідемією свинячого грипу.

 

Після відмови від купівлі американської сої китайські трейдери змушені шукати альтернативних постачальників сої. Активізація експорту олійної до Китаю з приморського краю Росії призвела до утворення кількаденної черги з автомобілів з соєю на кордоні внаслідок низької пропускної спроможності КПП.

 

В поточному сезоні Китай може експортувати понад 1 млн т сої, тоді як у 2017/18 МР цей показник складав 800 тис т, у 2016/17 МР – менше, ніж 400 тис т.

 

Гарний врожай сої в Україні та зміна правил експорту призвели до надлишку сої на внутрішньому ринку. Переробники не можуть впоратися з рясним врожаєм соняшнику, внаслідок чого ціни на сою та соняшник падають. Експорт сої до Китаю Україна збільшити не може, оскільки вчасно не провела сертифікацію продукції, яку потрібно було робити в період вегетаційного дозрівання олійної.

 

В листопаді китайські імпортери українського соняшникового шроту продовжили знижувати ціни через скорочення внутрішнього попиту на цей продукт та внаслідок завищеної, на їх думку, ціни пропозицій на шрот в Україні.  

Коментарі відвідувачів (0):