Китай відмовився купувати агропродукцію в США після запровадження мита
Відповіддю на запровадження Трампом з 1 вересня імпортного мита на китайські товари на суму 300 млрд $ стала відмова Китаю від закупівлі американської сільгосппродукції, - повідомили в Міністерстві торгівлі КНР.
Китайський уряд здивований заявою Трампа та готовий підвищувати ставки у торговельній війні з США.
Після чергових переговорів, які завершилися достроково та безрезультатно, Трамп заявив, що Китай не виконує своїх обіцянок активізувати закупівлю сільгосппродукції з США та несправедливо керує валютним курсом юаня, щоб допомогти експортерам, тому США запроваджують нові імпортні мита. Проте переговори він назвав конструктивними та висловив сподівання на їх продовження.
Вчора курс юаня впав на 1,3% до 10-річного мінімуму 7,0292 юаня/долар, вперше з 2008 року перетнувши психологічну позначку 7 юанів/долар. Експерти Macquarie Securities пояснюють це ескалацією торговельної війни, послабленням економіки країни та спокійним ставленням Центробанку до високої волатильності юаня.
При цьому критику США щодо пасивності у закупівлях сільгосппродукції у КНР відкидають та повідомляють, що вже придбали сою та інші товари, проте через неконкурентоздатні ціни не можуть завершити заплановані угоди.
«Наразі ми виконуємо контракт по закупівлі 14 млн т сої. Після червневої зустрічі президентів в Осаці, США відправили до Китаю 2,27 млн т сої, ще 2 млн т поставлять у серпні та 300 тис т у вересні», - розповіли в уряді КНР. При цьому вони зазначили, що на переговорах у грудні мова йшла про закупівлю 20 млн т американської сої, а також кукурудзи та пшениці.
Ще 19 липня китайські компанії зробили запит на ціни американської сої, сорго, пшениці, кукурудзи та іншої агропродукції та станом на 2 серпня були укладені угоди на закупівлю 130 тис т сої, 120 тис т сорго, 75 тис т соломи, 60 тис т пшениці, 25 тис т бавовни та інших культур. До комітету з тарифів Держради КНР також відправлений запит на звільнення придбаної продукції від мита.
Незначні обсяги закупівлі американських товарів попри домовленості президентів свідчать про навмисне затягування Китаєм переговорів, хоча він може через власні державні компанії придбати великі партії продукції, як це було раніше, коли дві державні корпорації придбали одразу 14 млн т сої.