Китай скорочує закупівлю сої в США через невизначеність з підписанням угоди

2019-11-18 12:05:54
Китай скорочує закупівлю сої в США через невизначеність з підписанням угоди

Вихідними голови делегацій США та Китаю провели за ініціативою Вашингтону телефонну розмову, в ході якої обговорили першу частину торговельної угоди між країнами.

 

Міністр фінансів США Стівен Мнучін та віце-прем'єр КНР Лю Хе з’ясували окремі питання першої частини торговельної угоди між країнами та домовилися про подальшу підтримку тісних контактів між урядами. 

 

Економічний радник Білого дому Ларрі Кудлоу повідомив, що країни наблизилися до підписання угоди, яка зупинить 16-місячну торговельну війну, проте будь-яких деталей відносно дати підписання документу не назвав. 

 

Нагадаємо, заплановане на 13 листопада підписання першої частини торговельної угоди між США та Китаєм не відбулося через скасування саміту Азійсько-Тихоокеанської економічної співдружності.  

 

Експорт сої з США за тиждень скоротився на 550 тис т до 1,25 млн т, з яких до Китаю було відправлено 760,5 тис т, що на 180 тис т поступається показнику попереднього тижня.

 

Через невизначеність з долею торговельної угоди та скасуванням імпортного мита китайські імпортери уповільнили закупівлю американської сої.

 

За даними трейдерів, в китайських портах залишаються нерозвантаженими 1,8 млн т сої, більша частина з яких придбана для поповнення державних запасів. Митниця очікує від імпортерів сплати депозитів в сумі 8,5 млн $ за судно, а вони бажають найскоріше отримати державне 30% відшкодування імпортного мита.   

 

Китай та США зацікавлені у підписанні узгодженої першої частини торговельної угоди, проте відсутність інформації про дату підписання знижує торговельну активність та ціни на американську сою.

Коментарі відвідувачів (0):