Китай планує скоротити імпорт фуражного зерна

2016-08-11 12:11:35
Китай планує скоротити імпорт фуражного зерна

Після того, як уряд Китаю збільшив обсяги продажу кукурудзи з державного резерву, внутрішні ціни на фуражне зерно знизилися. Внаслідок цього імпорт фуражу до країни планується скоротити.

 

Починаючи з 27 травня на аукціонах було реалізовано майже 13 млн. тон кукурудзи з державного резерву, що призвело до падіння ф’ючерсів на китайську кукурудзу до найнижчого за останні десять років рівня.

 

В наступому сезоні, який почнеться в жовтні, імпорт кукурудзи може скоротитися на 69%, прогнозує Національний інформаційний центр зернових та олійних Китаю (CNGOIC). Значно зменшиться закупівля інших фуражних культур, зокрема ячменю та сорго.

 

Експерти відмічають, що імпорт замінників кукурудзи став зовсім нерентабельним. Ф’ючерси впали ничже цін на імпортний ячмінь та сорго. Вартість січневої угоди по кукурудзі на Товарній біржі Даляню 2 серпня опустилася до 1438 юань/тону, що є найнижчим значенням з жовтня 2006 року. Вартість американського сорго з доставкою до Китаю та врахуванням податків складає 1689 юань/тону, австралійського ячменю – 1545 юань/тону.

 

В порівнянні з минулим роком в червні імпорт сорго скоротився на 45%, ячменю – на 51%, кукурудзи - на 92%.

 

В 2016 році уряд продасть майже 40 млн. тон кукурудзи, в тому числі 20 млн. тон через прямі продажі, прогнозує Feng Lichen. Наразі запаси кукурурдзи в держрезерві складають 230 млн. тон.

 

Уряд накопичив великі запаси кукуурдзи після того, як почав скуповувати у фермерів кукурудзу за цінами вище ринкових. На початку поточного року було оголошено про зміну виду підтримки фермерів з високих закупівельних цін на інші способи. Після цього привабливість кукурурдзи для аграріїв знизилася і площі сівби під нею скоротилися вперше за останні десять років. Тим не менше, цьогорічний врожай кукурудзи знову перевищить річне споживання.