Китай обмежив закупівлю сої та збільшив імпорт рослинних олій

2019-09-03 12:09:16
Китай обмежив закупівлю сої та збільшив імпорт рослинних олій

Китайські трейдери скоротили закупівлю сої з поставкою у жовтні в очікуванні підписання торговельної угоди між США та Китаєм за підсумками запланованого на вересень чергового раунду переговорів.

 

Наразі Китай придбав 4 млн т сої з поставкою у жовтні із запланованих 6,6 млн т. Тобто, для поставок у жовтні ще 40% обсягів залишаються вільними для закупівлі. Низька маржа переробки сої в країні також зменшує попит.

 

Одночасно в Бразилії з квітня по серпень поточного року ціни на сою виросли на 12%, що також впливає на маржу переробників, оскільки частка бразильської сої складає 75% загального імпорту олійної до Китаю.

 

За прогнозами експертів Oil World, у 2019/20 МР Китай може збільшити в порівнянні з попереднім сезоном імпорт рослинних олій та жирів на 7% з 11,64 до 12,5 млн т. Зокрема, імпорт пальмової олії збільшиться на 5% до 6,85 млн т, соняшникової олії – на 10% до 1,1 млн т, соєвої олії – на 44,5% з 0,83 до 1,2 млн т.

 

Внаслідок зниження Китаєм, який є головним світовим споживачем сої, прогнозів споживання, світові ціни на сою поступово знижуються навіть попри зменшення прогнозів виробництва. Після відмови від закупівлі американської сої в минулому році ціни впали на 25%. При цьому ціни на бразильську сою в поточному сезоні не мають такої високої премії, як на американську в минулому році.

Коментарі відвідувачів (0):