Китай купує американську сою, що сприяє зростанню цін

2018-12-19 12:10:42
Китай купує американську сою, що сприяє зростанню цін

За даними експертів, у вівторок державна китайська компанія законтрактувала ще 840 тис т американської сої на умовах поставки в першому кварталі 2019 року.

 

На минулому тижні Китай законтрактував 1,5 млн т американської сої.

 

Це підтверджує виконання Китаєм зобов’язань по закупівлі сільськогосподарської продукції США в межах домовленостей, досягнутих на початку грудня між Д. Трампом та Сі Цзіньпіном.

 

Нова угода підтримала ціни на соєві боби в Чикаго, які вчора подорожчали на 5 $/т та торгуються по 338 $/т. Проте значно повільніші, ніж очікувалося, темпи закупівель стримують зростання цін.

 

Поки що сою купують лише державні компанії, яким гарантоване відшкодування 25% імпортного мита. Приватні китайські імпортери очікують скасування вказаного мита, після чого також зможуть контрактувати американську сою.

 

Заборона на імпорт сої з США дозволила іншим країнам активізувати продажі сої до Китаю.

 

Так, Бразилія вже експортувала в цьому напрямку 80 млн т бобів, а до кінця сезону, за оцінками експертів, обсяг експорту сягне 84 млн т проти 76 млн т в минулому році. Канада в поточному сезоні експортувала 2,7 млн т сої, що на 23% перевищує показник попереднього МР, а загальний експорт сої, за оцінками аналітиків USDA, перевищить минулорічний рівень на 10% та складе 5,3 млн т.  

Коментарі відвідувачів (0):