Кабмін розпочав розробку Концепції моделі земельного ринку

2017-05-30 12:19:23
Кабмін розпочав розробку Концепції моделі земельного ринку

Уряд 29 травня провів засідання по обговоренню та створенню Концепції національної моделі земельного ринку.

 

Своє бачення принципів нової реформи висловили міністр економрозвитку С. Кубів, міністр фінансів О. Данилюк, депутати профільних комітетів ВР, представники органів місцевого врядування, керівники вітчизняних асоціацій товаровиробників та фермери.

 

Учасники засідання аргументовано вирішували питання введення в ринковий обіг сільськогосподарських земель та досягли спільної позиції про те, що насамперед потрібно визначитися, яка модель стане найвигіднішою для України, буде враховувати інтереси вітчизняних фермерів та сприяти розвитку сільських регіонів, а потім обговорювати механізм її запровадження.

 

Було прийняте рішення про створення міжвідомчої робочої групи, до якої увійдуть представники уряду, ВР, аграрних об’єднань та профільні експерти.

 

Проект Концепції українського земельного ринку, який надалі стане основою для відповідного Законопроекту, має чітко визначити обмеження та преференції для всіх учасників ринку. Після створення проекту буде проведене обговорення його з регіональними громадами. Завдяки поетапному введенню обігу сільгоспземель будуть враховані застереження всіх залучених до процесу.

 

Спільним завданням всіх політичних партій та громадськості має стати консолідація зусиль для створення «дорожньої карти» обігу землі, переведення обговорення з політичної в практичну площину.

 

Протягом тижня робоча група підготує концепцію початкового етапу земельної реформи, а після обговорення Концепція буде затверджена Кабміном.

 

Всі учасники засідання погодилися з тим, що мораторій на відчуження земель є вчорашнім днем та висловили бажання активно працювати над створенням концепції земельного ринку.

Коментарі відвідувачів (0):