Кабмін дозволив змішувати зерно різних сортів у зерносховищах

2016-11-24 10:54:55
Кабмін дозволив змішувати зерно різних сортів у зерносховищах

Уряд вніс зміни до наказу Мінагропроду № 661 від 13.10.2008 року, якими відмінив заборону на змішування при зберіганні в зерносховищах зерна різних сортів, - повідомила прес-служба Мінекономрозвитку України.

 

В повідомленні йдеться про те, що «аграрії несуть значні додаткові витрати», а відміна заборони дозволить зменшити логістичні збитки. Протягом 2017-2020 років економічний ефект від запровадження нового рішення може сягнути 10 млрд. гривень.

 

Перший заступник міністра економрозвитку та торгівлі М. Нефьодов наголосив, що відміна заборони стосується припортових та лінійних елеваторів. Дозвіл на змішування різних класів зерна дозволить трейдерам заощадити лише на логістиці до 15% коштів.

 

Нагадаємо, що раніше учасники зернового ринку неодноразово повідомляли про складнощі з формуванням партій зерна на лінійних та портових елеваторах для експорту, що посилювало дефіцит потужностей для одночасного зберігання зерна різних сортів. Європейська бізнес-асоціація висловлювала думку, що подібні складнощі були наслідком невідповідності застарілих ГОСТів та норм реаліям сьогодення.

Коментарі відвідувачів (0):