Обговорення скасування ПДВ для зерна та олійних набирає обертів

2019-01-17 13:33:25
Обговорення скасування ПДВ для зерна та олійних  набирає  обертів

ДФС уточнила, що плани щодо скасування ПДВ для зерна і олійних це всього лише ідея для обговорення, а не законодавча ініціатива.

Ініціатива Державної фіскальної служби (ДФС) щодо скасування оподаткування податком на додану вартість (ПДВ) поставок на внутрішній та зовнішній ринки для зернових та олійних культур поки не є офіційним документом.

 

Про це під час круглого столу повідомила директор Департаменту аудиту ДФСУ Наталія Рубан.

 

За словами Наталії Рубан, розрахунки, наведені в листі, отримані за результатами щорічних перевірок.

 

Вона нагадала, що відшкодування за цією групою виробників експортного ПДВ в 2,5 рази більше, ніж його сплата до бюджету.

 

У ДФС цю ініціативу пояснюють бажанням боротися з тіньовим ринком.

 

Виступаючи на заході народний депутат Леонід Козаченко зазначив, що більшість аграріїв сьогодні працюють «по-білому». У той же час, саме вони можуть найбільше постраждати від ініціативи ДФС. А це в свою чергу призведе до падіння галузі, яка сьогодні є локомотивом економіки.

 

«Тіньові» схеми існують, і з ними треба боротися, але не за рахунок тих, хто працює чесно», — зазначив Козаченко.

 

Народний депутат від «Самодопомоги» Іван Мірошниченко додав, що діє закон про відшкодування ПДВ і його треба дотримуватися.

 

«Є проблемні питання, але такий крок (скасування експортного ПДВ для АПК) не варто робити, тому що тоді в цілому сільське господарство буде покарано», — додав нардеп. "Як це прибрати 50 млрд грн у сфері, а компенсатори де? ПДВ — стимул експорту. Кажуть, візьміть замість цього дотації. Минулого року вже взяли — вибірка по них майже нуль. А чому у металургів і хіміків не забираєте? Філософія ПДВ — підтримка виробника та експорту, вихід на зовнішні ринки збуту. Тому якщо хочете щось забрати — покажіть, як будете компенсувати. Інакше, це дискримінація», — резюмував він.

 

Нагадаємо, експорт аграрної продукції приносить Україні більше 43% валютної виручки на рік, і сільське господарство в показало зростання близько 7,8% за минулий рік.

Коментарі відвідувачів (0):