Індія продовжила карантин до 3 травня, що тисне на ціни рослинних олій

2020-04-15 12:09:40
Індія продовжила карантин до 3 травня, що тисне на ціни рослинних олій

Уряд Індії вирішив продовжувати карантинні обмежувальні заходи щонайменше до 3 травня, навіть попри скарги мільйонів бідняків, які залишилися без засобів існування. За словами прем’єр-міністра країни, попри значні економічні втрати,перевагу віддають рятуванню життя громадян, і досвід останніх днів підтверджує вірність обраного шляху. Для регіонів, де не зафіксовані випадки хвороби, обмеження пом’якшать, і вже у середу промисловість та сільське господарство отримають нові рекомендації.

 

Станом на 14 квітня в країні інфікувалися понад 10 тис людей, з який 358 померли. Проте експерти вважають, що інфікованих значно більше, але про них не знають через брак тестів. Тому скасування карантину може викликати нову хвилю заражень та обвалити слабку систему охорони здоров’я країни.

 

Найбільше від продовження карантину постраждає попит на пальмову олію, головними споживачами якої є ресторани та готелі, тоді як приватні споживачі віддають перевагу якіснішій соняшниковій, соєвій або ріпаковій олії.

 

Падіння попиту на пальмову олію прискорить посилення режиму імпорту рафінованої пальмової олії, про що оголосили у понеділок, оскільки Індія намагається відмежувати власних переробників від імпортної сировини.

 

Міністерство торгівлі Індії зобов’язало імпортерів укладати угоди про попередні закупівлі та демонструвати трирічний досвід імпорту, щоб отримати дозвіл на імпорт від уряду.

 

Запроваджені обмеження скоротили імпорт рафінованої пальмової олії з початку року на 66%, тоді як імпорт сирої пальмової олії, на яку не поширюється дія цих обмежень, скоротився лише на 12%.

 

Продовження карантину в Індії ще більше зменшить світовий попит на рослинні олії, тому котирування пальмової та соєвої олії відреагували на новину падінням.

 

Ф’ючерси на пальмову олію в Малайзії з п’ятниці знизилися на 2,8% до 2250 рінггитів/т або 519,6 $/т, а ф’ючерси на соєву олію в США – на 3% до 600 $/т.

 

Додатково на ринки рослинних олій тисне подешевшання нафти. Ціни на нафту марки Brent вчора впали на 6% до 29,14 $/барель, а на нафту WTI – на 6,6% до 20,11 $/барель, навіть попри історичну угоду про скорочення видобутку між країнами ОПЕК та іншими виробниками нафти.

 

Світові запаси нафти зростають, і через 10-15 днів всі резервні сховища будуть заповнені, що посилює невизначеність на ринку.

 

Ціни пропозицій української соняшникової олії виросли до 725-730 $/т FOB, тоді як ціни попиту не перевищують 700 $/т FOB. Закриття ринку Індії знизить попит, тому ціни продовжать опускатися під тиском сусідніх ринків соєвої та пальмової олії.

Коментарі відвідувачів (0):