Індекси цін на продовольство опускаються четвертий місяць поспіль

2020-06-05 12:10:10
Індекси цін на продовольство опускаються четвертий місяць поспіль

Світові ціни на продовольчі сировинні товари у травні знижувалися четвертий місяць поспіль на тлі стабільних запасів та зниження попиту, обумовленого спадом економіки внаслідок пандемії Covid-19, - повідомляє ФАО ООН.

 

Середнє значення Індексу продовольчих цін ФАО у травні знизилося у порівнянні з квітнем на 1,9% до 162,5 пунктів, що є найнижчим з грудня 2018 р. рівнем.

 

Зокрема індекс цін ФАО на молочну продукцію за місяць опустився на 7,3% (на 19,6% в порівнянні з минулим роком) внаслідок різкого падіння котирувань вершкового масла та сира, обумовленого сезонністю та зниженням імпортного попиту. Котирування сухого молока знизилися незначно, оскільки низькі ціни та відновлення економіки Китаю підтримують попит з боку покупців.

 

Індекс цін ФАО на цукор всупереч тренду виріс на 7,4%, відігравши половину квітневого падіння, завдяки відновленню світових цін на нафту та нижчому, ніж очікувалося, врожаю в Індії та Таїланді, які займають другу позицію в світі відповідно серед виробників та експортерів цукру.

 

Індекс цін на зернові знизився на 1%. Світові ціни на рис виросли на даних про зростання котирувань сортів Японіка та Басматі, проте експортні ціни на пшеницю впали на тлі значних світових запасів. Фуражні зернові подешевшали ще більше, і ціни на кукурудзу в США на 16% поступаються минулорічному рівню.

 

Індекс цін на рослинні олії опустився на 2,8% до 10-місячного мінімуму. Зростання цін на ріпакову та соняшникову олію не змогло компенсувати падіння котирувань пальмової олії, які опускаються чотири місяці поспіль внаслідок зниження попиту з боку імпортерів та вищі, ніж очікувалося, обсяги виробництва та запасів у найбільших країнах-експортерах.

 

Середній індекс цін ФАО на м’ясо у травні опустився на 0,8%, що на 3,6% поступається показнику травня 2019 р. Ціни на яловичину виросли, тоді як котирування свинини та птиці продовжують знижуватися на тлі значних експортних пропозицій від основних країн-експортерів навіть попри активізацію імпорту до країн Східної Азії, які послаблюють викликані пандемією Covid-19 карантинні обмеження.

Коментарі відвідувачів (0):