Індекси продовольчих цін ФАО зростають четвертий місяць поспіль

2020-02-07 12:06:19
Індекси продовольчих цін ФАО зростають четвертий місяць поспіль

У січні світові продовольчі ціни продовжили зростання, яке триває вже чотири місяці поспіль.

 

В порівнянні з груднем індекс цін на продовольчі товари ФАО виріс на 0,7% до 182,5 п, що на 11,3% перевищує показник січня 2019 р. Головною причиною зростання стало подорожчання рослинних олій, цукру та пшениці.

 

Індекс цін на рослинні олії за місяць виріс на 7% до 3-річного максимуму завдяки подорожчанню пальмової, соєвої, соняшникової та ріпакової олії. Проте в другій половині січня ціни стали знижуватися після спалаху короновірусу в Китаї та через напруженість між Індією та Малайзією.

 

Індекс цін на цукор виріс на 5,5% внаслідок скорочення виробництва декількома основними країнами-виробниками. Зростання цін обмежила девальвація бразильського реалу та падіння нафтових котирувань, що посилило попит на тростину з боку виробників етанолу.

 

Індекс цін на зернові виріс на 2,9% внаслідок зростання пшеничних котирувань, слідом за якими завдяки активному попиту виросли ціни на рис та кукурудзу.

 

Індекс цін на молочні продукти виріс на 0,9% завдяки високому попиту на вершкове масло, сир та сухе знежирене молоко.

 

Тим часом індекс цін на м’ясо після 11 місяців зростання вперше знизився на 4% через скорочення закупівель в Китаї та на Далекому Сході.

 

За новим прогнозом ФАО, у 2019 році світове виробництво зерна збільшиться в порівнянні з 2018 роком на 2,3% до рекордних 2715 млн т.

 

В Аргентині врожай кукурудзи виросте завдяки сприятливим опадам та збільшенню посівних площ, тоді як в Бразилії сівба кукурудзи затримується через надто повільне збирання сої.

 

Площі сівби озимих зернових зменшаться в Україні, США та ЄС, зокрема потужні опади у Франції та Великобританії скоротили площі сівби озимої пшениці. Одночасно в Індії та Пакистані площі сівби пшениці виростуть, а в Росії сягнуть рекордного значення.

 

За оцінками ФАО, світове споживання зерна у 2019/20 МР збільшиться в порівнянні з попереднім сезоном на 1,2% до 2714 млн т завдяки активному використанню кукурудзи в США у якості фуража.

 

Світові запаси зерна наприкінці 2020 р. складуть 863,3 млн т, що незначно поступатиметься початковому рівню. Індекс співвідношення запасів та споживання складе 30,9%, що за історичними нормами відповідає сприятливому рівню.

 

Завдяки збільшенню поставок пшениці з ЄС та України до Азії обсяг торгівлі зерном у 2019/20 МР виросте на 2,3% до 420,2 млн т, що стане другим історичним показником.

Коментарі відвідувачів (0):