Індекс цін ФАО на зерно росте, незважаючи на збільшення пропозицій

2017-02-03 13:31:40
Індекс цін ФАО на зерно росте, незважаючи на збільшення пропозицій

В січні індекс продовольчих цін ФАО відчутно виріс, головним чином, завдяки збільшенню ціни на цукор та зернові культури, хоча рівень пропозицій на світових ринках залишається високим.

 

Його середнє значення в січні 2017 року на 2,1% перевищило показник грудня та на 16,4% - показник січня 2016 р., та склало 173,8%, що стало найвищим значенням останніх двох років.

 

Індекс цін ФАО на цукор виріс протягом місяця на 9,9% через побоювання дефіциту в Бразилії, Індії та Таїланді.

 

Індекс цін ФАО на зерно за місяць виріс на 3,4% до піврічного максимуму, проте зернові котирування продовжують зростати. Ціни на пшеницю збільшуються через побоювання, що несприятливі погодні умови вплинуть на врожай 2017 року, та в зв’язку з новинами про скорочення посівних площ в США. Зростання цін на кукурудзу обумовлене невизначеними перспективами врожаю в Південній Америці. Ціни на рис ростуть через скорочення експорту з Індії.

 

Хоча в 2016 році було зафіксоване безперервне п’ятирічне зниження індексу, в січні він відзначився невпинним піврічним зростанням.

 

Індекс цін ФАО на рослинні олії виріс на 1,8% через скорочення запасів пальмової олії та повільне зростання обсягів виробництва в Азії. Ціна соєвої олії зменшилася на тлі великих світових запасів.

 

Індекс цін ФАО на молочну продукцію залишився незмінним, хоча протягом травня-грудня 2016 року він виріс одразу на 50%.

 

Індекс цін ФАО на м’ясо майже не змінився. Скорочення експорту яловичини з австралії компенсоване падінням цін на баранину та інші види м’яса.

Коментарі відвідувачів (0):