Імпортувати пшеницю до Єгипту буде лише державний оператор GASC

2017-03-28 12:05:46
Імпортувати пшеницю до Єгипту буде лише державний оператор GASC

Міністр постачання Єгипту повідомив про заборону приватного імпорту пшениці в період з 15 квітня по 15 липня. В період дії державної закупівельної кампанії імпортувати пшеницю буде дозволено лише агентству GASC, що проводитиме міжнародні тендери. Це дозволить уникнути шахрайства, що відбувалося в попередні роки, коли під виглядом єгипетської пшениці державі продавали більш дешеве імпортне зерно.

 

Уряд Єгипту планує придбати у місцевих аграріїв 4,5 млн тон пшениці. Це надасть додаткового удару по експортерам російського зерна, які ще не оговтались після введення Туреччиною 130% мита. Крім державного агентства GASC значні обсяги зерна імпортуються до Єгипту приватними структурами. Лише за період 15 квітня-15 липня 2016 року Росія експортувала на адресу приватних єгипетських компаній 596 тис. тон пшениці. 

 

Втрата в найближчій перспективі таких великих покупців, як Туреччина та Єгипет, призведе до зниження цін на російську пшеницю, що викличе падіння вартості причорноморського зерна в цілому.

 

В Чикаго в понеділок після незначного спекулятивного зростання знову стала дешевшати м’яка пшениця. На ринок тиснуть новини про опади в районах вирощування пшениці в США.

 

Травневі котирування пшениці в США знизилися:

  • в Чикаго на 1,47 $/тону до 154,60 $/тону на м’яку озиму пшеницю SRW,
  • в Канзас-Сіті на 2,48 $/тону до 154,78 $/тону на тверду озиму пшеницю HRW,
  • в Міннеаполісі на 1,01 $/тону до 195,84 $/тону на тверду яру пшеницю HRS.

 

На європейському ринку ситуація також не надто оптимістична. Погодні умови сприяють розвитку зернових, тому котирування французької борошномельної пшениці падають 7-й торговий день поспіль. Укріплення євро погіршує й так невисоку конкурентоспроможність європейської пшениці.

 

Травневі котирування борошномельної пшениці на паризькій MATIF впали на 1,25 євро/тн до 165,75 євро/тн або 180,23 $/тн.

Коментарі відвідувачів (0):