IGC вкотре збільшив прогноз світового виробництва та споживання зерна

2017-01-20 12:07:23
IGC вкотре збільшив прогноз світового виробництва та споживання зерна

Міжнародна Рада по Зерну ще на 10 млн. т збільшила прогноз світового виробництва зерна в поточному сезоні, зокрема оцінки врожаїв пшениці та кукурудзи підвищено на 3 млн. т. В листопаді прогноз валового збору зерна був збільшений на 7 млн. т. Очікується, що світовий врожай зерна стане найбільшим за всю історію спостережень.

 

Світове споживання збільшено відносно листопадового прогнозу на 6 млн. т до 2,062 млрд. т, в тому числі для фуражних потреб до 917 млн. т. Споживання пшениці збільшено на 2 млн. т до 738 млн. т, кукурудзи – на 2 млн. т до 1,028 млрд. т. В попередньому сезоні світове виробництво зерна склало 2,005 млрд. т, а споживання – 1,983 млрд. т.

 

Кінцеві світові запаси зерна, що зростають четвертий сезон поспіль, збільшено на 3 млн. т до 507 млн. т, що на 32 млн. т перевищить показник минулого сезону. Запаси пшениці залишаться незмінними на рівні 235 млн. т, а кукурудзи – виростуть на 1 млн. т до 225 млн. т.

 

Перспективи майбутнього врожаю озимої пшениці для Північної півкулі залишаються сприятливими, хоча в деяких регіонах відчувається нестача опадів. США суттєво скоротили посівні площі під  озимою пшеницею. В Індії площа сівби перевищила очікування, тому збиральні площі майже не відрізнятимуться від показників поточного сезону. Через загальносвітове скорочення збиральних площ під пшеницею валовий збір може скоротитися до 735 млн. т за умови нормальної врожайності.

 

Перехідні запаси пшениці можуть незначно скоротитися, тому що виробництво та споживання зерна достатньо збалансовані.