Гривня зміцнюється на міжбанку завдяки зменшенню імпорту та спекулятивного попиту

2020-04-06 12:03:02
Гривня зміцнюється на міжбанку завдяки зменшенню імпорту та спекулятивного попиту

Прийнятий депутатами закон про земельну реформу та ухвалений у першому читанні законопроект про банківську діяльність підвищують шанси України на отримання допомоги від МВФ, що зменшує панічні настрої щодо можливого дефолту на тлі запровадженого через Covid -19 карантину.

 

В ніч на 31 березня Верховна Рада 259 голосами «за» скасувала з 1 липня 2021 р. мораторій на продаж сільськогосподарських земель, а також підтримала у першому читанні законопроект № 2571-д про діяльність банків, який також називають «антиколомойським».

 

В оприлюдненому макроекономічному прогнозі на 2020 р. уряд погіршив прогнозні показники інфляції, ВВП та зарплати, а наразі готує зміни до бюджету, які дозволять збільшити видатки на боротьбу з Covid -19.

 

Позитивні політичні новини заспокоїли ринок та зменшили спекулятивний попит на валюту. Різке скорочення імпорту та відсутність гривневої виручки у імпортерів вже суттєво знизило тиск на гривню на міжбанківському та готівковому ринку.

 

Протягом минулого тижня обсяг пропозицій валюти зростав, завдяки чому гривня зміцніла з 28,1 до 27,42 грн/$. У понеділок та вівторок Нацбанк не виходив на міжбанк, а ринок валюти самостійно знаходив баланс. А з 1 по 3 квітня утримуючи гривню від різкого зміцнення НБУ викупив надлишків валюти в сумі 248 млн $ (64 млн $ у середу, 34 млн $ у четвер та 150 млн $ у п’ятницю).

 

Цього тижня попит на валюту з боку імпортерів залишатиметься низьким, тому основним покупцем валюти також буде Нацбанк, який продовжить поступово зміцнювати гривню до 27 грн/$.

 

Проте політична ситуація в Україні залишається нестабільною, оскільки частина депутатів блокує прийняття закону про банки і вже запропонували майже 5000 правок до нього. Це знову може відтермінувати отримання грошей від МВФ та посилити спекулятивний попит на валюту.

Коментарі відвідувачів (0):