Гривня завершує рік зміцненням на міжбанку

2018-12-26 12:08:18
Гривня завершує рік зміцненням на міжбанку

Минулого тижня гривня на міжбанку впевнено зміцнювалася та у п’ятницю сягнула 27,37/27,40 грн/$. Пропозиції значно перевищують попит завдяки зростанню валютної виручки та надходжень від розміщених Мінфіном ОВДЗ з дохідністю 20% річних у гривні. Імпортери скорочують попит на валюту по мірі наближення різдвяних свят в Європі та США, коли припиняються розрахунки по поставках.

 

Держказначейство обмежено відшкодовує експортерам ПДВ, щоб не формувати значних залишків гривні, які би посилювали попит на валюту.

 

Нацбанк посилено поповнював ЗВР, викуповуючи надлишки валюти «анонімно» через систему Matching, проте не став проводити публічні аукціони задля запобігання різкому укріпленню гривні, викликаному тимчасовим стрибком надходжень валюти.

 

На початку січня надходження валюти зазвичай скорочуються, що призводить до зростання курсу. Так, у січні 2018 року долар з 27,9 грн/$ на початку місяця виріс до 28,7 грн/$ наприкінці місяця, проте в лютому повернувся до 26,80 грн/$.

 

Нацбанк продовжує підтримувати стабільний курс гривні, без значних стрибків чи обвалів. При цьому не витрачає великі ЗВР, а пропонує ринку самому визначати максимальні та мінімальні рівні курсу гривні задля його стабілізації.

Коментарі відвідувачів (0):