Гривня втрачає позиції на міжбанку

2016-09-01 12:10:17
Гривня втрачає позиції на міжбанку

Гривня стрімко втрачає позиції на валютному міжбанківському ринку. В останній день серпня попит значно перевищував пропозиції і навіть проведений регулятором аукціон з продажу валюти не зміг врівноважити ситуацію. Два тижні Нацбанк спостерігав за девальвацією гривні, не втручаючись у хід торгів. Експортери не поспішали продавати валюту, оскільки при зростанні курсу долара час грав їм на користь. Відчутна диспропорція між готівковим доларом, що стрімко подорожчав, та поступово набираючим вагу доларом на торгах створила підстави для спекулятивних атак на гривню. Після стрибка на готівковому ринку, коли долар підскочив догори та впав після цього нижче 26 грн, прийшла черга міжбанку відчути сильну лихоманку.

 

Поведінка доларових котирувань, які продовжили зростати навіть попри продаж Нацбанком 30 млн. доларів свідчить про наявний потенціал зміцнення американської валюти та посилення спекулятивних атак на гривню. Легкість, з якою курс перетнув позначку 26 грн/$ говорить про повну незбалансованість попиту на валюту та її пропозицій. Це призведе до подальшої девальвації гривні на початку вересня. Ще більше ускладнить ситуацію необхідність сплати на початку місяця 500 млн. доларів за зовнішніми борговими зобов’язаннями країни та закупівлі газу для опалювального сезону.

 

Торги на міжбанку в середу мали наступні тенденції:

  • посилення спекулятивної активності,
  • вимушений вихід Нацбанку з аукціоном на ринок для продажу 30 млн. доларів за ціною відсікання не нижче 26,05 грн/$ при загальній сумі заявок від банків на 55,9 млн. доларів,
  • стрімке зростання курсу з ранішніх декларативних котирувань 25,74/25,78 до рівня 26,22/26,37 перед завершенням торгів.

 

Загалом за 31 серпня зареєстровано 487 угод на суму 326,27 млн. доларів по середньозваженому курсу 26,0813 грн/$.

Коментарі відвідувачів (0):