Гривня продовжує зміцнюватися на міжбанківському ринку

2019-11-25 12:07:06
Гривня продовжує зміцнюватися на міжбанківському ринку

Активні продажі ОВДП нерезидентам та низький попит на валюту з боку імпортерів продовжують тиснути на курс долара, внаслідок чого у п’ятницю він з ранкових 24,17/24,20 грн/$ наприкінці торгів опустився до 24,1/24,12 грн/$.

 

Частка інвестицій нерезидентів у ОВДП за тиждень виросла на 1,6% або 1,7 млрд грн до 105,2 млрд грн. Проте, на думку експерта Dragon Capital С. Фурси, великий портфель ОВДП не загрожує вітчизняній економіці, а навпаки, є чинником, який втримає іноземців в Україні. Варіант одночасного продажу нерезидентами ОВДП, яких вони вже придбали на 4,2 млрд $, малоймовірний, оскільки на них важко буде знайти покупців. Якщо ж вітчизняні банки викуплять їх за ціною 10% від номіналу, то постраждає не гривня, а самі інвестори.

 

В разі продовження співпраці з МВФ курс гривні може знизитися нижче рівня 24 грн/$, хоча вже й зараз він знаходиться на кількарічному мінімумі.

 

«Потужне зміцнення гривні стало можливим завдяки останнім аукціонам Мінфіну, які збільшили попит на гривню, тоді як попит на валюту суттєво впав. Якщо раніше головним покупцем валюти був Нафтогаз, то після виходу на ринки інвестицій компанії не потрібна доларова ліквідність, що знизило попит на долар і поки що не дозволяє йому зростати», - розповів аналітик Альпарі М. Пархоменко.