Гривня на міжбанку зміцнилася до трирічного максимуму

2019-09-24 12:06:29
Гривня на міжбанку зміцнилася до трирічного максимуму

Гривня зміцнилася відносно долара до трирічного максимуму завдяки залученню іноземних інвестицій.

 

Минулого тижня гривня зміцнилася на 2% до 24,3 грн/$ насамперед, внаслідок збільшення пропозицій валюти від нерезидентів, які продовжують купувати ОВДП. Сьогодні Мінфін проведе останній в цьому кварталі аукціон по розміщенню ОВДП.

 

Гривню підтримують також довготривалі чинники: стабільний потік валютних надходжень від заробітчан та виручка аграріїв від експорту нового врожаю. Варто зазначити, що денний обсяг міжбанківських торгів залишається незначним, в межах 300-350 млн доларів. Це свідчить про значну залежність курсу від валютних надходжень.

 

Нацбанк утримує гривню від різкого зміцнення та збільшує  викуп валюти на міжбанку. Якщо з 27 по 30 серпня він викупив 20 млн $, то з 2 по 6 вересня вже 114,5 млн $, а з 9 по 13 вересня – 198 млн $. Загалом з початку року Нацбанк придбав на міжбанку 3,8 млрд $, а продав – 0,25 млрд $. Таким чином, додатне сальдо інтервенцій Нацбанку склало 3,55 млрд $.

 

Високі ставки за гривневими облігаціями на рівні 16% річних та зміцнення курсу на 8-10% з початку року дозволило нерезидентам заробити 24-25% річних у валюті на тлі від’ємних дохідних паперів європейських країн, тому іноземний спекулятивний капітал продовжить інвестувати в українські облігації з високою дохідністю.

 

Згідно з проектом бюджету на наступний рік, обсяг залучень кредитних коштів запланований на рівні 380 млрд грн, більшу частину з яких бюджет отримає завдяки продажу гривневих ОВДП. Дивує, що за активного попиту на ОВДП з дохідністю 15-16% Мінфін не знижує ставки до 7-8%, що зменшило б боргове навантаження на бюджет.

 

На наступний рік до бюджету закладений курс 28,2 грн/$, а власники вітчизняних компаній в розрахунках враховують курс 28 грн/$. Це свідчить про те, що ніхто не розраховує на зростання економіки за відсутності реальних реформ, а наповнення економіки спекулятивними капіталами має короткочасний ефект та може різко змінити курс валюти в разі виведення коштів.

Коментарі відвідувачів (0):