Гривня на міжбанку продовжує зміцнюватися

2018-11-06 12:11:36
Гривня на міжбанку продовжує зміцнюватися

З початку місяця гривня поступово зміцнюється на міжбанку за підтримки новин про черговий транш МВФ, даних про зростання ВВП в 3 кварталі та продажу євробондів.

 

На коррахунках знаходяться приблизно 50,2 млрд грн, що дозволяє фінустановам проводити необхідні операції, виконувати нормативи НБУ, але при цьому не створює тиск на курс.

 

Експортери проводять оплати по рахунках, які потрібно закривати наприкінці та на початку місяця, завдяки чому обсяг пропозицій валюти зростає на тлі обмеженого поки що попиту.

 

Спекулянти не роблять ставки на «підвищення» чи «зниження», тому розгойдують курс врізнобіч. Нацбанк через систему Matching буде викуповувати надлишок валюти, щоб підтримувати курс на рівні 28 грн/$.   

 

Основними покупцями валюти на поточному тижні будуть дочірні підприємства іноземних компаній, що виводитимуть дивіденди, та іноземці, які отримають гривню завдяки погашенню ОВДП. Деякі нерезиденти можуть перевести отриману гривню у валюту, що посилить тиск на гривню посередині тижня. Враховуючи це, окремі продавці будуть притримувати валюту в очікуванні зростання курсу, що також буде працювати проти гривні.

 

Стабілізація курсу валюти на рівні 28-28,20 грн/$ влаштовує як експортерів, так і імпортерів, тому найближчими днями експерти не прогнозують особливих стрибків курсу.