Гарний врожай в Південній Америці та епідемія короновірусу опускають ціни на кукурудзу

2020-02-27 12:10:05
Гарний врожай в Південній Америці та епідемія короновірусу опускають ціни на кукурудзу

Зниження цін на кукурудзу в США, прогнози гарного врожаю в Південній Америці та невизначеність із попитом з боку Китаю через епідемію короновірусу продовжують тиснути на експортні ціни на українську кукурудзу.

 

З початку тижня експортери знизили закупівельні ціни на кукурудзу в порту на 3-4 $/т до 166-168 $/т або 4750-4850 грн/т, та можуть пустити їх ще на 2-3 $/т, якщо попит не відновиться найближчими тижнями. В портах утворилися великі черги з автомобілів, якими кукурудзу поставляють по раніше укладеним дорогим контрактам, а окремі порти через відсутність вільних місткостей зупинили приймання зерна.

 

Переробники також активізували закупівлю кукурудзи, посиливши конкуренцію з експортерами, та підняли ціни до 4600-4650 грн/т з доставкою на завод, що виглядає привабливіше в порівнянні з портовими цінами за рахунок логістики.

 

За тиждень ціни на нафту марки Brent впали на 12% до 52,76 $/барель, що зменшує маржу виробників етанолу та попит на кукурудзу.

 

Ф’ючерси на кукурудзу в США вчора опустилися на 0,5% до 146,84 $/т під тиском пропозицій дешевої аргентинської кукурудзи. Проте ринок підтримали дані про збільшення виробництва етанолу в США та закупівлю кукурудзи імпортерами з Південної Кореї, які за тиждень придбали 500 тис т зернової, а загалом у лютому – 1,4 млн т, що буде відображено у сьогоднішньому щотижневому звіті по експортних продажах.

 

За даними тижневого звіту ЕІА, США за тиждень збільшили виробництво етанолу на 14 тис барелів/добу до 1,054 млн барелів/добу, завдяки чому споживання кукурудзи виросло до 2,8 млн т на тиждень.

 

Ринок кукурудзи очікує рішення уряду Аргентини стосовно підвищення мита при експорті кукурудзи, для чого наразі зупинена реєстрація всіх експортних контрактів.

Коментарі відвідувачів (0):