Франція в новому сезоні скоротить експорт м’якої пшениці на 1,5 млн. тон

2016-06-17 13:00:03
Франція в новому сезоні скоротить експорт м’якої пшениці на 1,5 млн. тон

Прогноз виробництва пшениці в сезоні 2016/17 МР країнами Євросоюзу від європейського агентства Strategie Grains залишається незмінним відносно попереднього звіту. Очікується, що воно складе 146,7 млн. тон, що буде лише на 3 % менше врожаю сезону 2015/16 МР. Зменшення валового збору в Німеччині та Франції буде компенсоване збільшенням виробництва в інших країнах ЄС. При цьому оцінку загального експорту м’якої пшениці зменшено на 800 тис. тон до 29,9 млн. тон.

 

Головною причиною скорочення загальноєвропейського експорту стане Франція. Прогноз експортних продажів для цієї країни експерти Strategie Grains зменшили на 1,5 млн. тон. Основною проблемою французьких трейдерів в сезоні 2016/17 МР буде погана якість зерна, викликана затяжним періодом потужних злив та розповсюдженням хвороб рослин. Більшість експортних відвантажень французької пшениці відбувалася до країн Північної Африки. Проте деякі країни того регіону, зокрема Алжир та Марокко, пред’являють доволі жорсткі вимоги щодо якості зерна. Не треба забувати й про Єгипет з його претензіями до вологи та повної відсутності ріжків.

 

Ще одним неприємним для французького експорту фактором стане посилення конкуренції з боку Росії. Strategie Grains очікує збільшення експорту м’якої пшениці з Румунії та Болгарії, що дозволить компенсувати частину втрат французького ринку.

 

Агентство також підвищило прогноз експорту європейської пшениці в сезоні 2015/16 МР на 800 тис. тон до рівня 31,2 млн. тон.

Коментарі відвідувачів (0):