Форвардні ціни на кукурудзу в Україні продовжують зростати

2021-08-11 12:06:07
Форвардні ціни на кукурудзу в Україні продовжують зростати

Спекулятивне зростання цін на пшеницю в портах України до рівня 250 $/т та вище продовжує підтримувати форвардні ціни на кукурудзу, навіть попри сприятливі погодні умови для збирання пшениці та розвитку посівів кукурудзи.

 

Прогнози рекордних врожаїв пшениці та кукурудзи в Україні цьогоріч реальніші, ніж у попередньому сезоні, але трейдери активно купують пшеницю та кукурудзу за зростаючими цінами на тлі зниження прогнозів врожаю пшениці в Канаді та США та кукурудзи в Бразилії, що підтримає світові ціни на рівні другої половини попереднього сезону.

 

Форвардні ціни на кукурудзу за тиждень виросли на 10 $/т до 245-250 $/т для поставок в порт у жовтні – листопаді, хоча ціни на пшеницю стрибнули аж на 20-30 $/т.

 

Прогнози зменшення врожаю кукурудзи та експорту в Бразилії відчутно підтримують ціни на кукурудзу в Україні.

 

На тлі виходу оновленого балансу USDA біржові котирування на кукурудзу дещо знизилися, оскільки ринок не очікує різких змін, хіба що зменшення прогнозу виробництва в Бразилії ще на 5 млн т до 88 млн т, що вже враховано у торговельних стратегіях. Експерти агенції Conab знизили прогноз виробництва кукурудзи в країні у порівнянні з оцінками червня на 6,7 млн т до 86,65 млн т.

 

На чиказькій СВОТ грудневі ф’ючерси на кукурудзу цього тижня впали на 0,5% до 217,7 $/т на тлі зниження нафтових котирувань та покращення стану посівів кукурудзи в США. Там за тиждень кількість посівів у доброму або відмінному стані виросла на 2% до 64% у порівнянні з 71% торік.

 

Жовтневі ф’ючерси на чорноморську кукурудзу вчора впали на 1 $/т до 259,25 $/т, хоча загалом за місяць виросли на 24 $/т.

 

Трейдери очікують, що у серпневому звіті USDA за рахунок зменшення врожаю в Бразилії та Росії буде знижено прогноз світового виробництва, а також експорту кукурудзи з інших країн, що посилить залежність ринку від врожаю в основних країнах-експортерах – США, Аргентині та Україні.

Коментарі відвідувачів (0):