Фондові та товарні ринки США ростуть в очікуванні нового пакету допомоги

2020-12-16 12:05:51
Фондові та товарні ринки США ростуть в очікуванні нового пакету допомоги

Вчора американські фондові та товарні ринки торгувалися в "зеленій зоні" на тлі голосування виборцями за обрання Президентом Байдена, а також на тлі прискорення переговорів між демократами і республіканцями, щодо обсягів нового пакету економічної допомоги в США. 

 

Представники Демократичної та Республіканської партій у вівторок провели дві зустрічі і майже досягли згоди про суму пакету допомоги на близько 748 млрд.$, який вони хочуть прийняти до новорічних свят наприкінці цього року. Нагадаємо, навесні на тлі пандемії схвалений в США попередній пакет допомоги передбачав надання економічних стимулів, зокрема дешевих кредитів і державних дотацій на загальну суму понад 3 трлн.$. Другий пакет допомоги обговорюється з літа, і законодавці не можуть домовитися ні про саму суму, ні про те, куди будуть спрямовані кошти.


За підсумками вчорашніх торгів на біржах фондові індекси зросли на 1,1-1,3%, у тому числі S&P 500 - на 1,3%, Dow Jones Industrial Average - на 1,1%, Nasdaq Composite - на 1,2%; ф'ючерси на сою і кукурудзу - на 1,5-2%. 


Завдяки вливанню величезних коштів в економіку США, ціни на акції за 2020 рік показали істотне зростання, незважаючи на падіння економіки. Збільшення спекулятивного капіталу на біржах стало причиною зростання цін на ф'ючерси пшениці, сої та кукурудзи, а підвищений попит з боку Китаю призвів до зростання цін на товарних ринках, що, в свою чергу, запускає процес інфляції.

 

Через те, що зростання цін на фураж вже призвело до підвищення собівартості у виробників м'яса і молока в США на 10-12%, це призведе до зростання цін на їх продукцію.

 

Зниження курсу долара відносно євро триває, і за рік він опустився з 1,1 до 1,21 долар/євро.

 

Інвестори в США уважно стежать за перспективами законопроекту про стимули, але при цьому дуже обережні, оскільки з приходом нової Адміністрації Президента зростає ймовірність посилення карантинних заходів в найближчі місяці, незважаючи на початок поширення в США вакцини від коронавірусу.

 

У понеділок кількість загиблих від коронавірусу в США перевищила 300 000 осіб. Незважаючи на досягнення у розробці ліків, пандемія все ще загрожує підірвати відновлення економіки. У США захворюваність сягає рекордних темпів: в середньому за останні 7 днів в день захворює 218 тис.осіб, що на 100 тис. більше, ніж місяцем раніше. Та й з безробіттям все непросто, американський ринок праці слабшає з кожним тижнем, судячи зі зростання кількості заявок на отримання допомоги.

 

Якщо пакет допомоги в США законодавці не приймуть до кінця року, реакцією ринків може стати істотний обвал цін.

Коментарі відвідувачів (0):