Фонд держмайна вирішив приватизувати ПАТ «Аграрний фонд» та ДПЗКУ

2017-01-17 12:35:27
Фонд держмайна вирішив приватизувати ПАТ «Аграрний фонд» та ДПЗКУ

Український Фонд державного майна (ФДМ) вирішив приватизувати ПАТ «Аграрний фонд» та ПАТ ДПЗКУ.

 

Початкова вартість основних засобів станом на 30.09.2016 р для Аграрного фонду та ДПЗКУ складала 7,4 та 981,9 млн. грн відповідно, остаточна – 4,3 та 654,7 млн. грн відповідно.

 

Статутний фонд ПАТ «Аграрний фонд», створеного урядом в 2013 році, становить 5 млрд. грн.

 

Попереднє керівництво компанії, яке очолював О. Кірюк, розмістило 2 млрд. грн на рахунку в Брокбізнесбанку та 300 млн. грн на рахунку в Радикал-банку, проте вони були втрачені через банкрутство вказаних фінустанов.

 

Мінагрополітики виступило з пропозицією реорганізації Аграрного фонду в приватне акціонерне товариство з метою залучення небюджетних коштів та проведення інвестиційних проектів в агросекторі.

 

ДПЗКУ була створена Кабміном в серпні 2010 року. Вона має 53 структурних підрозділи – філіали, до складу яких входять лінійні та портові елеватори, млини, комбікормові та круп’яний заводи, де одночасно може зберігатися 3,75 млн. тон зерна. Потужності Одеського та Миколаївського портів дозволяють щорічно перевалювати 2,5 млн. тон зернових культур.

 

В 2012 році ДПЗКУ отримала 1,5 млрд. $ в кредит від Експортно-імпортного банку КНР для закупівлі сільгосппродукції за торговими експортними угодами з китайськими компаніями. Контракт укладено на 15 років, а оператором по ньому з китайського боку виступає національна машинобудівна корпорація CCEC. Очікувалося, що китайська сторона в подальшому виділить ще 1,5 млрд. $ на розвиток зернової логістики та проекти зрошення земель.

Коментарі відвідувачів (0):