Фонд держмайна планує приватизацію ДПЗКУ та Аграрного фонду

2017-10-18 13:05:44
Фонд держмайна планує приватизацію ДПЗКУ та Аграрного фонду

В наступному році Фонд Держмайна планує провести приватизацію «Одеського припортового заводу», 6 енергокомпаній, «Центренерго» та «Турбоатому», ДПЗКУ та «Аграрного фонду», і ще ряду об’єктів, - повідомив керівник Фонду В. Трубаров під час виступу перед представниками Американської торгової палати.


Наразі Фонд очікує рішення Кабміну про розмір пакетів акцій вказаних підприємств, що будуть виставлені на продаж. 
Інвентаризація ОПЗ завершена, і стартову ціну оголосять вже в листопаді, а з грудня почнеться приймання заявок від інвесторів. 


Продаж Центренерго заплановано на весну 2018 року. Наразі очікується затвердження МЕРТом, мінфіном та Мінюстом визначеного Фондом радника по підприємству, яким стала польська філія Ernst & Young.
Продаж пакетів акцій енергокомпаній Запорізької, Миколаївської, Харківської, Тернопільської, Черкаської та Хмельницької областей, а також Миколаївської, Херсонської та Дніпровської ТЕЦ також має пройти в 2018 році.


На початку 2017 року ФДМ анонсував продаж ДПЗКУ, проте відмовився від нього після звернення китайської корпорації CCEC. До складу ДПЗКУ входять 53 філії, які можуть зберігати 3,75 млн т зерна та перевалювати через Одеський та Миколаївський порти 2,5 млн т зерна щорічно. В 2012 році Експортно-імпортний банк Китаю за участі національної корпорації CCEC розпочав програму кредитування ДПЗКУ, розраховану на 15 років.

 

На закупівлю українського зерна виділяється 1,5 млрд $. За умовами кредитного договору ДПЗКУ має поставити до Китаю 80 млн т зерна, з яких 4 млн т протягом першого року дії програми, 4,5 млн т протягом другого року та мінімум по 5,17 млн т з третього по 15-й рік. Ще 1,5 млрд $ китайська сторона може виділити на проекти меліорації земель та розвиток логістичної інфраструктури. 

Коментарі відвідувачів (0):