Європейський союз ввів мито на імпорт кукурудзи, жита та сорго

2017-08-09 12:32:14
Європейський союз ввів мито на імпорт кукурудзи, жита та сорго

Вперше за три останні роки ЄС ввів мито на імпорт кукурудзи. За словами офіційного представника Єврокомісії, на цей крок довелося піти через зниження цін на дану культуру на тлі рекордної світової пропозиції фуражних зернових.

 

Єврокомісія заявила, що з вівторка 08 серпня буде стягуватися мито в розмірі 5,16 €/т при імпорті кукурудзи, а також жита та сорго.

 

Введення імпортного мита було передбачуваним, кажуть трейдери, після нещодавнього істотного зміцнення курсу євро, що дало конкурентну перевагу експортерам США.

 

ЄС є великим виробником кукурудзи, але для повного задоволення внутрішнього попиту змушений імпортувати значні обсяги зернової. В останні роки Україна є найбільшим постачальником кукурудзи дл країн ЄС. Крім того, Євросоюз імпортує кукурудзу з інших східноєвропейських країн, а також з Північної та Південної Америки.

 

З листопада 2014 роки ЄС ввів нульове мито на імпорт кукурудзи.

 

Рішення про повернення мита викликано зниженням цін на імпортне зерно нижче порогового рівня, який застосовується ЄС. Правила ЄС вимагають введення мита, якщо імпортні ціни (розраховані на базі експортних цін США плюс вартість океанського фрахту) будуть знаходитися нижче порога в 157 €/т протягом, щонайменше, 10 днів. Мито покриває різницю між ціною імпорту і пороговим рівнем ЄС, і може бути скориговане по мірі зміни цін на імпорт.

 

Єврокомісія минулого місяця різко зменшила прогноз врожаю кукурудзи в цьому році в ЄС та підвищила прогноз імпорту до рекордних 15 млн т, тому трейдери сподівалися на збільшення експорту української кукурудзи в Європу. Введення мита відчутно вплине на закупівельні ціни на українську кукурудзу, хоча вони і так знаходяться на рівні минулого року - 146-148 $/т з поставкою в порти в жовтні.

 

Повернення мита на імпорт кукурудзи не вплине на річні безмитні квоти, що діють в ЄС, в тому числі для України.