Єврокомісія погодила обмеження на експорт зерна з України, але пообіцяла покращити транзит

2023-05-01 12:59:28
Єврокомісія погодила обмеження на експорт зерна з України, але пообіцяла покращити транзит

Єврокомісія повідомила, що домовилася з Польщею, Словаччиною, Угорщиною, Румунією та Болгарією про обмеження туди поставок української пшениці, кукурудзи, ріпаку та соняшника, та про надання фермерам, які постраждали від надлишків зерна на ринку, 100 млн євро допомоги в обмін на скасування односторонніх заборон на імпорт агропродукції з України, - повідомив заступник голови ЄК Валдіс Домбровскіс у Twitter.

 

Домовленість передбачає скасування урядами вказаних країн обмежень на імпорт зерна з України, надання фермерам 100 млн євро допомоги та запровадження застережних заходів (мається на увазі квотування на ввезення зерна) по чотирьом видам зерна: пшениці, кукурудзі, ріпаку та соняшнику.

 

В майбутньому ЄС може ввести до даткові обмеження на поставки з України соняшникової олії та інших видів продукції. Наразі Єврокомісія почала розслідування обсягів збитків, завданих європейським виробникам необмеженим імпортом українських товарів, та пообіцяла забезпечити експорт продовольства з України до інших країн наземними та річковими маршрутами.

 

Голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн повідомила у Twitter про «досягнення принципової згоди на транзит чотирьох видів зерна з України», підтвердивши таким чином, що нова домовленість має забезпечити переведення імпорту зерна на його транзит до інших країн.

 

Нагадаємо, що 28 квітня представники країн – членів ЄС ще на 1 рік продовжили безмитне ввезення товарів з України, а напередодні скасування імпортного мита ЄС на українську продукцію ще на рік погодив Комітет з міжнародної торгівлі Європарламенту.

 

Зупинення тарифів стосується фруктів та овочів, на які поширюється система вхідних цін, а також сільськогосподарської продукції та продуктів її переробки, які підлягають тарифному квотуванню.

 

Остаточно рішення Єврокомісії має в травні затвердити Європарламент.

Коментарі відвідувачів (0):