Ескалація конфлікту між Україною та Росією призведе до зростання цін на зернові та олійні

2018-11-26 12:05:19
Ескалація конфлікту між Україною та Росією призведе до зростання цін на зернові та олійні

Три українські військові кораблі 25 листопада мали здійснити перехід з Одеси до Маріуполя.

 

Росіяни заявили, що начебто не отримали заздалегідь подане українською стороною повідомлення про перетин Керченської протоки, та закрили прохід для усіх кораблів.

 

Кораблі ВМС РФ за підтримки вертольотів, штурмовиків та спецназу заблокували українські кораблі, протаранивши один з них, та заявили про незаконний перетин кордону.  

 

Після відкриття вогню на ураження українські кораблі були затримані, шість українських моряків поранені, два з них знаходяться в тяжкому стані.

 

Терміново зібрані президентом РНБО та військовий кабінет розглянули ситуацію, що склалася, та заявили про необхідність запровадження військового стану.

 

Президент запропонував Верховній Раді протягом двох днів ухвалити рішення про запровадження на всій території України військового стану терміном на 60 днів.

 

При цьому НБУ повідомив, що в разі запровадження військового стану банківська система країни працюватиме в звичному режимі.

 

Ескалація Росією конфлікту в Азовському морі може призвести до запровадження додаткових санкцій щодо Росії з боку США та Європи, в тому числі до обмежень торговельних відносин з Росією по прикладу Ірану.

 

Блокування Керченської протоки посилює занепокоєння щодо можливого зриву поставок зерна з українських та російських портів Азову на світовий ринок. Це дасть поштовх цінам на спотовому ринку, особливо на пшеницю та соняшникову олію.

Коментарі відвідувачів (0):