ЄС збільшив імпорт ріпакового шроту завдяки активізації поставок з рф та білорусі

2024-04-15 11:17:08
ЄС збільшив імпорт ріпакового шроту завдяки активізації поставок з рф та білорусі

За перші 8 місяців 2023/24 МР ЄС на тлі привабливого рівня цін збільшив імпорт ріпакового шроту (зокрема з рф) на 16% до 681,5 тис т, що на 95,6 тис т перевищує відповідний показник попереднього сезону. Власна переробка ріпаку не задовольняє потреби всередині ЄС, тому доводиться імпортувати ріпаковий шрот з третіх країн.

 

При цьому імпорт шроту з рф виріс у порівнянні з попереднім сезоном на 11% до 281,83 тис т, що складає 41% загального обсягу імпорту. Ще 208,2 тис т шроту були поставлені з білорусі, яка стала другим за величиною постачальником ріпакового шроту до ЄС. На тлі намірів Єврокомісії підвищити імпортне мито на олійні культури та продукти їх переробки з метою уникнення дестабілізації європейського ринку, ціни на шрот в білорусі суттєво знизилися.

 

Україна у поточному сезоні поставила до ЄС 143,5 тис т ріпакового шроту, що вдвічі перевищує торішні темпи, та зайняла 3 місце серед основних постачальників, потіснивши Великобританію та Сербію.

 

За даними Інформаційного товариства аграрного ринку (mbH), основна частина імпортованого до ЄС ріпакового шроту поставляється до Литви, Іспанії та Франції.

 

Союз сприяння виробництву олійних та білкових культур (UFOP) пояснює нарощування імпорту заміною соєвого шроту ріпаковим у раціонах годування тварин, особливо у молочному тваринництві в Німеччина та інших країнах ЄС. Протеїн у ріпаковому шроті дешевший, ніж у соєвому, що дозволить замінити імпорт сої без втрат для продуктивності.

 

Наразі в ЄС-27 ріпаком засіяно 6 млн га площ, але потенціал вирощування значно більший. Стратегія UFOP «10+10» передбачає, що потреба в імпортному кормовому протеїні може бути зменшена за рахунок крупнозернистих бобових культур.

Коментарі відвідувачів (0):