ЄС планує удвічі зменшити використання пестицидів та добрив у сільгоспвиробництві

2021-12-23 12:06:06
ЄС планує удвічі зменшити використання пестицидів та добрив у сільгоспвиробництві

Минулого тижня Європарламент підтримав стратегію «Від ферми до виделки», яка передбачає скорочення на 50% використання добрив європейськими сільгоспвиробниками, - повідомляє RealAgriculture.com.

 

У Єврокомісії вважають, що нова стратегія зробить виробництво продовольства в ЄС екологічно чистим. До 2030 року планується запровадити обмеження на використання пестицидів, добрив та антимікробних засобів на фермах.

 

Повідомляється, що європейські аграрії повинні будуть на 50% скоротити використання пестицидів, на 20% - використання добрив, включно з гноєм, тоді як продажі антимікробних препаратів та антибіотиків, що використовуються у тваринництві та вирощуванні аквакультур, зменшаться на 50%.

 

Згідно з новими обмеженнями, 25% сільськогосподарських земель в ЄС мають оброблятися за технологіями органічного землеробства, а використання земель під сільськогосподарські культури повинно бути зменшене на 10%.

 

Генеральний секретар фермерського об’єднання Copa-Cogeca Пекка Песонен вважає, що найгіршим наслідком скорочення використання добрив стане зменшення врожайності та зростання імпорту продовольства до Європи.

 

Він розповів, що поки що єдиний докладний аналіз наслідків був проведений експертами USDA. За його даними, в разі запровадження обмежень європейські фермери будуть змушені шукати альтернативні технології та методи захисту сільськогосподарських культур та тварин, щоб компенсувати прогнозовані втрати виробництва.

 

Варто зазначити, що запроваджені Євросоюзом обмеження матимуть значні наслідки для канадських агровиробників та експортерів сільськогосподарської продукції.

 

Нагадаємо, що влада Аргентини обмежила обсяг експорту пшениці та кукурудзи у 2021/22 МР, щоб уникнути дефіциту зерна на внутрішньому ринку та зупинити зростання цін на продовольство в країні, яка веде боротьбу з високою інфляцією.

Коментарі відвідувачів (0):