ЄС обмежує імпорт біодизеля з Аргентини

2019-01-31 12:04:26
ЄС обмежує імпорт біодизеля з Аргентини

В середу країни ЄС вирішили запровадити 30% імпортне мито на аргентинський біодизель, який постачатиметься понад поріг 1,2 млн т на рік за умови дотримання мінімального цінового рівня.

 

Рішення Комітету по інструментах торговельного захисту ЄС зобов’язує аргентинських виробників реалізовувати біодизель за більш високими цінами, а ті експортери, що не будуть цього робити, обкладатимуться додатковим митом.

 

Таке зобов’язання створить рівні умови для європейських виробників та виключить певних аргентинських виробників з антисубсидійного мита.

 

Трейдери повідомили, що вказане рішення вже врахували в цінах на початку місяця, коли Єврокомісія заявила про готовність прийняти угоду, яку підтримає уряд Аргентини.

 

Нагадаємо, що раніше введені мита на аргентинське та індонезійське біопаливо були зменшені, а потім скасовані ЄС наприкінці 2017 року після постанов Європейського суду та ВТО.

 

Рік тому ЄС розпочав розслідування анти-субсидій після заяв європейських виробників про отриману аргентинськими експортерами вигоду з ряду субсидій, що дозволило їм реалізовувати продукцію за цінами значно нижчими за собівартість для виробників з ЄС.

 

Єврокомісія 29 січня також дозволила використовувати для виробництва біопалива в ЄС сою, яка буде експортована з США до 1 липня 2021 року. Це рішення враховує досягнуті у 2018 році домовленості між США та ЄС про збільшення імпорту американської сої, що дозволить переробникам в ЄС завантажити виробничі потужності та компенсує дефіцит ріпаку при виробництві біодизеля, особливо з урахуванням скорочення виробництва ріпаку в ЄС в новому сезоні.

Коментарі відвідувачів (0):