ЄС може вдвічі скоротити споживання біопалива першого покоління

2016-11-23 12:18:41
ЄС може вдвічі скоротити споживання біопалива першого покоління

Єврокомісія може вдвічі скоротити максимальну кількість біопалива першого покоління, що використовується як транспортне паливо.

 

Наразі Єврокомісія виступила з пропозицією скорочення максимальної частки рідкого біопалива першого покоління (тобто виготовленого з продовольчих сільгоспкультур) в загальному обсязі відновлювального палива з 7% в 2021 році до 3,8% в 2030 році.

 

Ця пропозиція стала наслідком побоювань того, що споживання такого палива збільшує обсяг викидів вуглецевого газу замість того, щоб зменшувати його. До того ж, використання продовольчих сільгоспкультур для виробництва палива, може призвести до збільшення вартості харчів.

 

«Поступове скорочення біопалива, виробленого з продовольчих сільгоспкультур, та заміщення його більш передовими видами біопалива реалізує можливості для декарбонізації транспортної галузі», - йдеться в тексті оприлюдненого Єврокомісією проекту.

 

В той же час європейські аграрії вважають, що скорочення виробництва біопалива першого покоління матиме небажані наслідки, оскільки вирощування сільгоспкультур для переробки на паливо сприяє сівообігу та скорочує потребу в імпорті кормів.

 

Прийняття вказаного законопроекту може призвести до зменшення попиту на ріпак та кукурудзу, які використовуються для виробництва біодизелю та біоетанолу, та, як наслідок, до падіння цін на ці культури.