Експерти WASDE залишили незмінним світовий баланс по кукурудзі

2020-02-12 12:06:23
Експерти WASDE залишили незмінним світовий баланс по кукурудзі

Як і очікували аналітики, у лютневому звіті USDA оцінки світового балансу по кукурудзі майже не змінилися в порівнянні з січневими, зокрема й прогнози для США. 

 

Оцінку світового виробництва кукурудзи підвищили на 0,75 млн т до 1111,59 млн т завдяки збільшенню врожаю у Південній Африці на 0,5 млн т та Україні на 0,3 млн т. 

 

Прогноз світового споживання кукурудзи підвищили на 1,81 млн т до 1135,22 млн т завдяки зростанню внутрішнього споживання для виробництва етанолу та кормів в США на 1,27 млн т та Бразилії на 0,5 млн т. 

 

Внаслідок цього оцінку світових кінцевих запасів знизили на 0,97 млн т до 296,84 млн т в порівнянні з 320 млн т в попередньому сезоні. 

 

Баланс по кукурудзі для Китаю експерти поки залишили без змін, і не знижувати оцінку споживання зернової внаслідок розповсюдження короновірусу та уповільнення розвитку економіки, що вже викликало падіння цін на нафту та надалі призведе до зменшення виробництва етанолу й споживання кукурудзи. 

 

Для США оцінку переробки кукурудзи на етанол підвищили, проте відповідно знизили прогноз експорту, тому загалом баланс залишився незмінним. На тлі падіння цін на нафту на 10% та зменшення маржі при виробництві етанолу, трейдери не сподіваються на збільшення обсягів переробки кукурудзи, тому ціни на неї дещо знизилися після оприлюднення звіту. Зменшення прогнозу експорту підтверджують низькі темпи відвантажень кукурудзи з США на початку сезону через сильну конкуренцію з боку Аргентини, Бразилії та України. 

 

Для України прогноз експорту збільшили на 0,5 млн т до 31 млн т завдяки активному експорту на початку сезону. 

 

Для Аргентини та Бразилії баланси залишили без змін. При цьому прогнози експорту кукурудзи для Бразилії у 36 млн т та Аргентини у 33,5 млн т суттєво поступаються показникам 2018/19 МР, коли країни експортували 42 та 36 млн т кукурудзи відповідно. Це свідчить про посилення конкуренції з боку цих країн у боротьбі за покупця, особливо на тлі скорочення споживання кукурудзи в Азії через епідемію вірусу в Китаї.

Коментарі відвідувачів (0):