Експерти вважають, що звіт USDA по кукурудзі матиме ведмежий характер

2020-06-11 12:16:41
Експерти вважають, що звіт USDA по кукурудзі матиме ведмежий характер

Провідні світові аналітичні агенції напередодні виходу червневого звіту USDA оприлюднили власні прогнози, в яких збільшили оцінку початкових запасів кукурудзи та незначно знизили оцінку виробництва в Південній Америці. Це посилить тиск на ціни навіть попри зростання попиту на кукурудзу в США з боку етанолової промисловості та м’ясної галузі.

 

За усередненою оцінкою The Wall Street Journal, виробництво кукурудзи в США залишиться на рівні травневого прогнозу 405 млн т, в Бразилії знизиться на 1,45 млн т до 99,6 млн т, в Аргентині не зміниться. Прогноз початкових запасів кукурудзи в США у 2020/21 МР збільшили на 1,4 млн т до 54,7 млн т внаслідок слабкого експорту в поточному сезоні.

 

Попри відновлення виробництва етанолу ф’ючерси на кукурудзу в Чикаго вчора опустилися до 130,44 $/т.

 

За даними асоціації ЕІА, виробництво етанолу в США за тиждень виросло на 9,4% до 837 тис барелів/добу, що відповідає споживанню 2 млн т кукурудзи на тиждень. Після запровадження карантину виробництво етанолу в США скоротилося майже вдвічі, але вже 10 тижнів поспіль воно відновлюється, і незабаром може сягнути прогнозованого USDA рівня, що відповідає споживанню 125 млн т кукурудзи на рік.

 

Бразилія по мірі просування збирання кукурудзи другого врожаю нарощує обсяги експорту. За 1-й тиждень червня експортовано 38,613 тис т кукурудзи, що на 54% перевищує весь експорт травня, хоча й суттєво поступається минулорічному показнику. Добове відвантаження кукурудзи у червні 2020 р. в середньому складає 7,722 тис т, тоді як у червні 2019 р. сягало 62,896 тис т.

 

Зміцнення курсу бразильського реалу знижує конкурентоспроможність бразильської кукурудзи, ціни на яку стали вищими, ніж на американську та аргентинську, що пропонується по 160 $/т та 150 $/т FOB відповідно.

 

Експортний попит на українську кукурудзу старого врожаю майже відсутній, оскільки ціни пропозицій залишаються на високому рівні 180 $/т FOB, тоді як ціни попиту на поставки до В’єтнаму складають 180 $/т C&F.

 

Тепла погода з помірними опадами покращить перспективи врожаю та стан посівів кукурудзи, які відставали в розвитку через травневі холоди.

Коментарі відвідувачів (0):