Експерти Rabobank збільшили прогнози виробництва для Австралії
В «Прогнозі виробництва озимих культур в Австралії у 2020/21 МР» експерти Rabobank повідомили, що після трьох років низьких врожаїв країна відновить виробництво озимих зернових та олійних культур до 47,4 млн т, що на 63% перевищить врожай 2019 р, та на 16% - середній 5-річний показник.
На тлі необхідності відновлення внутрішніх запасів, країна цьогоріч планує експортувати 19,8 млн т пшениці, 5,6 млн т ячменю та 2,7 млн т каноли.
Попри збільшення світових запасів пшениці у 2020/21 МР на 5%, їх розташування поза межами основних країн-експортерів підтримає світові ціни. На тлі скорочення експорту пшениці з ЄС та України на 15 млн т активізація продажів Австралією збереже рівновагу на ринку.
За оцінками експертів банка, протягом наступних 12 місяців пшениця СВОТ буде торгуватися по 580 центів/бушель, що на 12% перевищить ціну відповідного періоду минулого року та майже на 40% - ціну 2016/17 МР, коли востаннє врожай озимих зернових в Австралії перевищував середній рівень.
Очікується, що внутрішні ціни будуть підтримуватися як світовими цінами, що на 40% перевищать рівень сезону 2016/17, так і більш низьким, ніж тоді, курсом долара. Це дозволить утримати ціни на середньому 5-річному рівні.
Ячмінь
Очікується, що у 2020/21 МР країна збере другий за величиною рекордний врожай ячменю, який на 19% поступатиметься врожаю 2016/17 МР та складе 23% загального цьогорічного врожаю озимини. Проте, на відміну від 2016/17 МР, країна не зможе експортувати значні обсяги ячменю до Китаю, оскільки той запровадив мита на австралійський ячмінь. Тому основними покупцями стануть Саудівська Аравія, Японія та Таїланд, а ціни будуть конкурувати з цінами на інше фуражне зерно.
За прогнозом, запаси ячменю в Австралії цьогоріч виростуть, внаслідок чого внутрішні ціни будуть нижчими, ніж на пшеницю.
Ріпак та бобові.
Попри збільшення врожаю австралійського ріпаку, ціни на нього у 2020/21 МР не зміняться.
Імпортний попит на канолу в ЄС цьогоріч наблизиться до рекордного внаслідок другого поспіль неврожаю ріпаку в Європі. Проте Австралія не зможе забезпечити ринок не ГМО-канолою, якій віддає перевагу ЄС.
Очікується, що ціни на ГМО-ріпак в Австралії у 2020/21 МР залишаться високими на тлі розігрітих ринків рослинних олій та значного попиту на ГМО-ріпак з боку Китаю.