Експерти очікують подальшого падіння цін на пальмову олію

2020-01-28 12:05:51
Експерти очікують подальшого падіння цін на пальмову олію

Після відновлення торгів на біржі в Малайзії після завершення новорічних вихідних котирування пальмової олії продовжать знижуватися, навіть попри прогнози збільшення споживання та падіння виробництва.

 

За оцінками експертів Oil World, протягом жовтня-березня 2019/20 МР світові запаси пальмової олії скоротяться на 20% або 2,8 млн т до 11,5 млн т в порівнянні з 14,3 млн т станом на початок сезону та 14,4 млн т на початок березня 2019 р.

 

Експерти відзначають скорочення обсягів світового виробництва пальмової олії, тоді як споживання її поступово збільшується завдяки активному попиту з боку китайських покупців та біопаливної промисловості (особливо в Індонезії).

 

За прогнозом аналітиків, в першій половині 2019/20 МР світове виробництво пальмової олії знизиться на 1,92 млн т до 36,06 млн т, тоді як споживання виросте на 1,53 млн т до 39,4 млн т.

 

Основні покупці рослинних олій поки не виходять на світові ринки, тому експерти спостерігають за котируваннями соєвої олії на біржі в Чикаго, які поступово опустилися до 685,6 $/т.

 

Зниження попиту на рослинні олії з боку Китаю продовжує турбувати трейдерів, хоча ринок ще далекий від обвалу цін. Додатковим чинником тиску на котирування стане відновлення після тривалих вихідних торгів на китайських та малайзіській біржах, де ціни почнуть різко падати.

 

Покупці слідкують за подальшим розвитком подій в Китаї та стримують закупівлі, тоді як продавці не поспішають опускати ціни, сподіваючись, що фундаментальні чинники втримають ринок від обвалу.

Коментарі відвідувачів (0):