Єгипет повертає вимоги до вмісту ріжків та відмовляє пшениці з Канади та Польщі

2016-06-09 12:55:33
Єгипет повертає вимоги до вмісту ріжків та відмовляє пшениці з Канади та Польщі

Через кілька місяців після тендерних скандалів з вмістом ріжків у пшениці французького (і не тільки) походження знову нагадала про себе Карантинна служба Єгипту.

 

В цей раз вона відмовила у прийманні двох карго канадської та польської пшениці загальним обсягом 40 тис. тон через те, що вміст ріжків в зерні перевищує нульовий показник. Власниками зерна є компанії Venus International та Five Star Flour Mills Co.

 

Суховантаж з партією 10 тис. тон канадської пшениці з початку травня очікує на розвантаження в порту Суец. Вміст ріжків в пшениці канадського походження складає 0,04 %, польського – 0,02 %. В обох випадках показник вмісту ріжків знаходиться в межах дозволених світовими стандартами 0,05 %, які, до речі, на початку року були затверджені міністерством сільського господарства та міністерством постачання Єгипту.

 

Ситуація, яка наразі склалася, демонструє, що всупереч наданим світовим зернотрейдерам обіцянкам, єгипетська влада так і не привела внутрішнє законодавство в частині визначення якості зерна у відповідність з міжнародними вимогами та стандартами. Зберігається непорозуміння та розбіжності у тлумаченні нормативних документів між Карантинною службою країни з одного боку та міністерствами сільського господарства та постачання, а також державною корпорацією GASC з другого. Імовірніше за все, трейдери знову почнуть включати в ціну пшениці ризики відмови від поставок.

Коментарі відвідувачів (0):