Єгипет оголосив новий тендер через падіння цін на пшеницю

2017-10-10 12:06:50
Єгипет оголосив новий тендер через падіння цін на пшеницю

Спекулянти продовжують розгойдувати пшеничний майданчик в Чикаго. В понеділок котирування втратили більше, ніж здобули на технічних продажах в п’ятницю, тому загальний тренд грудневих ф’ючерсів з кінця вересня можна вважати низхідним. Загалом з 27 вересня грудневі ф’ючерси м’якої пшениці в Чикаго втратили 9,37 $/т.

 

Ринок все ще не має чинників підтримки цін. Оприлюднення звіту по інспектуванню пшениці для експортних відвантажень та щотижневого моніторингу збиральної кампанії відклали на вівторок через святковий понеділок в США.

 

Опади на півдні Американської Рівнини та Середньому Заході поповнюють запаси ґрунтової вологи.

 

Експерти очікують, що в жовтневому балансі USDA збільшить оцінку кінцевих запасів пшениці в США в сезоні 2017/18.

 

Грудневі котирування пшениці в США знизилися:

  • на м'яку пшеницю SRW в Чикаго на 2,76 $/т до 160,20 $/т,
  • на тверду пшеницю HRW в Канзас-Сіті на 2,21 $/т до 158,27 $/т,
  • на тверду яру пшеницю HRS в Міннеаполісі на 0,18 $/т до 229,00 $/т.

 

Ринок французької пшениці в понеділок продовжив п’ятничне падіння. Під тиском Чикаго грудневі контракти знецінилися до мінімуму 2-х тижнів. Найближчі перспективи європейського експорту залишаються туманними через укріплення курсу євро.

 

  • Грудневі ф’ючерси борошномельної пшениці на MATIF знизилися на 1,25 €/т до 164 €/т (192,65 $/т).

 

Падіння біржових цін на пшеницю спонукало Єгипет провести черговий закупівельний тендер. Агентство GASC планує сьогодні придбати щонайменше 55-60 тис т м’якої борошномельної пшениці з поставкою 20-30 листопада 2017 р.

 

GASC очікує на пропозиції пшениці з США, Австралії, Канади, країн ЄС та Південної Америки, а також причорноморських держав. Окремо трейдери повинні надати розрахунки вартості морського фрахту.