Друга хвиля пандемії опускає біржові індекси та ціни на нафту

2020-10-27 12:51:50
Друга хвиля пандемії опускає біржові індекси та ціни на нафту

Тиждень на біржах США розпочався падінням цін на нафту та біржових індексів на тлі збільшення кількості заражених Covid-19 та невизначеності напередодні виборів президента.

 

На Нью-Йоркській фондовій біржі індекс Dow Jones Industrial Average (DJIA) впав на 2,29% до 27685,38 пунктів, індекс високотехнологічних компаній NASDAQ - на 1,64% до 11358,94 п., індекс широкого ринку S&P 500 - на 1,86% до 3400,97 п.

 

Збільшення кількості інфікованих короновірусом та незрозуміла доля пакету підтримки економіки США змушують учасників торгів відмовлятися від купівлі таких ризикованих активів, як акції. Вихідними ВОЗ повідомило про новий рекорд: кількість захворілих за добу у світі перевищила 465 тис людей, зокрема у США у п'ятницю було зафіксовано 83,7 тис нових випадків, у суботу - понад 83 тис.

 

Ціни на нафту вчора впали на 3% на тлі швидкого відновлення видобутку у Лівії та зниження попиту внаслідок пандемії.

 

Грудневі ф'ючерси на нафту марки Brent на лондонській біржі ІСЕ Futures вчора впали на 2,7% до 40,69 $/барель, на нафту WTI на Нью-Йоркській NYMEX - на 2,9% до 38,7 $/барель.

 

Державна нафтокомпанія Лівії National Oil Corp. (NOC) вчора оголосила про скасування форс-мажору на родовищі El Feel (Elephant), зазначивши, що протягом 4 тижнів видобуток там відновиться з поточних 560 тис барелів/добу до 1 млн барелів/добу. Це був останній форс-мажор, що діяв на нафтових родовищах та у портах.

 

Світовий ринок нафти підтримує попит з боку Китаю, який задля збільшення внутрішніх запасів протягом 9 місяців збільшив імпорт на 13%. Зокрема, імпорт нафти з Росії виріс на 16% до 64,62 млн т, Саудівської Аравії - на 6,5% до 63,57 млн т, Бразилії - на 15,6% до 33,69 млн т. Саудівська Аравія продовжує опускати ціни та збільшувати обсяги поставок, і у вересні стала найбільшим постачальником нафти до Китаю, потіснивши з цієї позиції Росію. Імпорт з США, що є четвертим за величиною постачальником нафти до КНР, виріс до рекордних 3,9 млн т.

 

Імовірне зниження попиту на нафту внаслідок пандемії на тлі відновлення видобутку в Лівії найближчим часом посилить тиск на нафтові котирування.

 

Падіння цін на нафту продовжить опускати ціни на олійні культури та кукурудзу, які останнім часом різко виросли за підтримки погодних чинників. Але покращення погоди незабаром поверне ринки до реальних балансів попиту та пропозиції.

Коментарі відвідувачів (0):